PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolej przypomina pasażerom o zmianie czasu

  • PAP    28 marca 2014 - 19:50
Kolej przypomina pasażerom o zmianie czasu

W nocy z soboty na niedzielę przesuniemy wskazówki zegarów z godz. 2 na 3 przechodząc na czas letni. Kolejarze przypominają o przestawieniu zegarków, ponieważ 22 nocne pociągi pozornie będą jechać godzinę dłużej niż wynika z rozkładu.
W nocy z 29 na 30 marca podczas zmiany czasu w trasie będą 22 pociągi PKP Intercity. "Przesunięcie wskazówek zegarów o godzinę do przodu, z 2.00 na 3.00, wpłynie na rozkłady jazdy połączeń nocnych. Choć czasy przejazdów pociągów nie ulegną zmianie - wszystkie pociągi dotrą do stacji docelowych w zakładanym czasie - to pojawi się pozorna różnica pomiędzy godziną przyjazdu a codziennym rozkładem" - poinformował przewoźnik.

Zmiany czasu nie odczują pasażerowie Przewozów Regionalnych, bo pociągi tego przewoźnika nie kursują nocą - poinformował PAP Michał Stilger z biura prasowego PR.

Rzecznik warszawskiego Lotniska Chopina Przemysław Przybylski powiedział PAP, że utrudnień nie będzie na lotnisku, ponieważ w tych godzinach samoloty nie będą startować ani lądować.


Zmianę czasu w Polsce reguluje rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016.

Odbywająca się dwa razy w roku zmiana czasu ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii, choć opinie co do tych korzyści są podzielone.

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949, 1957-1964 i stosuje się ją nieprzerwanie od 1977 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.