PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleją i autobusem z jednym biletem

  • AW    22 maja 2012 - 14:55
Koleją i autobusem z jednym biletem

22 maja podpisano umowę dotyczącą wprowadzenia Biletu Warszawskiego. Rozwiązanie to pozwoli pasażerom podróżującym pociągami interREGIO i REGIOekspres, na godzinne podróżowanie po Warszawie komunikacją miejską. Nowy bilet będzie można kupić od 1 czerwca.
Jak podaje Zarządu Transportu Miejskiego pasażerowie pociągów Przewozów Regionalnych będą mogli korzystać w pierwszej, „miejskiej" strefie biletowej ze wszystkich środków transportu - z autobusów, tramwajów, metra i Szybkiej Kolei Miejskiej.

- Dzięki Biletowi Warszawskiemu podróżni interREGIO lub REGIOekspresu przyjeżdżający do Warszawy mają dodatkową godzinę, aby dojechać do miejsca przeznaczenia bez konieczności zakupu dodatkowych biletów. - powiedziała Małgorzata Kuczewska-Łaska, prezes Zarządu Przewozów Regionalnych.

Pasażerowie, którzy kupią bilet w opcji „Warszawski" na dowolny pociąg Przewozów Regionalnych jadący do lub z Warszawy, zyskają możliwość korzystania z komunikacji. Osoby podróżujące z Warszawy będą mogły korzystać ze wszystkich środków transportu miejskiego w ciągu wskazanych przez siebie 60 minut w dniu wyjazdu pociągu. Z kolei podróżni przyjeżdżający do Warszawy będą mogli w ciągu określonej przez siebie godziny po przyjeździe pociągu do stolicy przemieszczać się komunikacją miejską.

- Zawarte porozumienie to pierwszy tak poważny krok na drodze integracji taryfowej kolejowego przewoźnika z transportem miejskim w skali całej Polski. Bardzo cieszymy się, że tego typu usługa wprowadzona zostanie najpierw właśnie w Warszawie. - stwierdził Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

- Wprawdzie Bilet Warszawski to usługa, która będzie obowiązywać co najmniej przez najbliższe 3 lata, chcieliśmy aby mogli z niej korzystać wszyscy, którzy przyjadą z innych miejsc Polski do Warszawy na mecze w ramach Euro 2012. Bilet pozwoli naszym pasażerom na dojazd na Stadion Narodowy lub do hoteli - dodała Małgorzata Kuczewska-Łaska.

- To znaczne ułatwienie dla wszystkich kibiców i zachęta do integracji dla innych przewoźników kolejowych. Chcielibyśmy, by to modelowe rozwiązanie stało się w naszym kraju normą. Skorzystają na tym pasażerowie. - powiedział Leszek Ruta.

Bilet będzie ważny przez jeden dzień, wskazany przy zakupie przez pasażera. Bilet Warszawski będzie można kupić w kasach biletowych Przewozów Regionalnych oraz na pokładzie pociągu u konduktora wyposażonego w terminal. Będzie także dostępny w przedsprzedaży na 30 dni od daty planowanej podróży. Aby bilet był ważny należy czytelnie wpisać na nim godzinę rozpoczęcia czasu jego ważności w pierwszej strefie ZTM.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.