PARTNER PORTALU
 • BGK

Kolejami Śląskimi na gapę nie pojedziesz

 • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    7 sierpnia 2010 - 07:18
Kolejami Śląskimi na gapę nie pojedziesz

Koniec z jazdą na gapę w pociągach. Jeśli nie skasujesz przy wejściu biletu - maszynista przyśle do ciebie kontrolera. Takie porządki mają panować w składach Kolei Śląskich.
Marszałkowska spółka zadebiutuje na torach w grudniu. Swoje 12 pociągów - najnowocześniejszych w województwie - rzuci na najbardziej uczęszczane trasy. Najprawdopodobniej będą to linie z Katowic do Gliwic i Częstochowy. Czy wzrośnie liczba połączeń – jeszcze nie wiadomo, ale komfort podróżowania na pewno się zwiększy – pisze „Dziennik Zachodni”.

Marszałek śląski Bogusław Śmigielski zapewnia, że pociągi będą jeździć punktualnie, w równym rytmie, a bilety będzie można kupić nie tylko u konduktora, ale też w automacie.

Flotę Kolei Śląskich tworzyć mają cztery kursujące już w regionie flirty , osiem  zamówionych w bydgoskich zakładach PESA elfów oraz dwa zmodernizowane pociągi EN57. Wszystkie zostaną pomalowane w barwy woj. śląskiego (żółty, zielony, niebieski, czarny).

Wyposażone będą w system liczenia podróżnych i elektroniczne kasowniki - dane z tych urządzeń przekazywane będą do kabiny maszynisty. Jeśli ten zauważy, że liczba wchodzących do pociągu pasażerów nie pokrywa się z liczbą skasowanych biletów, od razu będzie wiedział, że ma na pokładzie gapowiczów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • DAREE KLI , 2010-08-14 16:28:06

  CHORY POMYSŁ
 • motorniczy, 2010-08-08 17:38:05

  Pomysl nie jest dobry .Maszynista ma skupic sie na prowadzeniu pociagu..Jestem motorniczym i wiem doskonale jak potrafi rozproszyc skupienie na prowadzeniu pojazdu pasazer chcacy kupic bilet.
 • klawóz, 2010-08-08 04:35:11

  patent =====w każdym pociągu ..klatka..--na widokuu--------------------------- yak w komisariacie==== delikwenta zampnąć do wieczora.....w auotobusach teżżż---i zapewniam nie będzie gapowiczów -----wypuścić pod zajezdnią