Kolejarze wznowili ruch pociągów między Poznaniem a Ostrowem Wlkp.

- Kolejarze wznowili ruch pociągów elektrycznych między Poznaniem a Ostrowem Wielkopolskim - poinformował w środę Zbigniew Wolny ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Od poniedziałku ruch był poważnie utrudniony wskutek oblodzenia trakcji elektrycznej.
Kolejarze wznowili ruch pociągów między Poznaniem a Ostrowem Wlkp.

Cały czas z wykorzystaniem lokomotyw spalinowych odbywa się ruch z Ostrowa w stronę Wrocławia. W stronę Łodzi lokomotywy spalinowe przeciągają składy między Ostrowem a Sieradzem.

Czytaj też:  Maleje liczba opóźnionych pociągów

"Obecnie między Poznaniem a Ostrowem Wielkopolskim wszystkie kursujące dziś pociągi są już ciągnięte przez lokomotywy elektryczne. Jeszcze nie ma pełnego składu rozkładowego pociągów, część składów w środę zostało odwołanych" - podał Wolny.

W okolicy węzła Ostrów Wielkopolski ruch pociągów odbywał się z poważnymi problemami od poniedziałku. Kolejarze cały czas walczą z oblodzeniem sieci trakcyjnej oraz powstałymi w jego wyniku awariami trakcji.

W celu utrzymania przepustowości szlaków, na których wystąpiły ograniczenia w kursowaniu pociągów, w środę odwołano 18 pociągów regionalnych na całej ich trasie oraz pięć pociągów w części trasy. W 12 przypadkach wprowadzono komunikację zastępczą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE