PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejarze wznowili ruch pociągów między Poznaniem a Ostrowem Wlkp.

  • PAP    22 stycznia 2014 - 20:02
Kolejarze wznowili ruch pociągów między Poznaniem a Ostrowem Wlkp.

- Kolejarze wznowili ruch pociągów elektrycznych między Poznaniem a Ostrowem Wielkopolskim - poinformował w środę Zbigniew Wolny ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Od poniedziałku ruch był poważnie utrudniony wskutek oblodzenia trakcji elektrycznej.
Cały czas z wykorzystaniem lokomotyw spalinowych odbywa się ruch z Ostrowa w stronę Wrocławia. W stronę Łodzi lokomotywy spalinowe przeciągają składy między Ostrowem a Sieradzem.

Czytaj też:  Maleje liczba opóźnionych pociągów

"Obecnie między Poznaniem a Ostrowem Wielkopolskim wszystkie kursujące dziś pociągi są już ciągnięte przez lokomotywy elektryczne. Jeszcze nie ma pełnego składu rozkładowego pociągów, część składów w środę zostało odwołanych" - podał Wolny.

W okolicy węzła Ostrów Wielkopolski ruch pociągów odbywał się z poważnymi problemami od poniedziałku. Kolejarze cały czas walczą z oblodzeniem sieci trakcyjnej oraz powstałymi w jego wyniku awariami trakcji.

W celu utrzymania przepustowości szlaków, na których wystąpiły ograniczenia w kursowaniu pociągów, w środę odwołano 18 pociągów regionalnych na całej ich trasie oraz pięć pociągów w części trasy. W 12 przypadkach wprowadzono komunikację zastępczą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: