Koleje Dolnośląskie organizują bezpłatny przejazd promocyjny

W najbliższy piątek Koleje Dolnośląskie zapraszają na bezpłatny przejazd promocyjny nowym pociągiem Impuls 36WE na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna.
Koleje Dolnośląskie organizują bezpłatny przejazd promocyjny
Mat. prasowe

Koleje Dolnośląskie organizują bezpłatny przejazd promocyjny na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna. Przejazd specjalny ma na celu promocję codziennych bezpośrednich połączeń na tej trasie nowymi pociągami Impuls 36WE, które są jednymi z najnowocześniejszych pojazdów w kraju. Pociąg promocyjny startuje 12 grudnia z Wrocławia Głównego o godzinie 9:15. Do udziału w akcji promocyjnej zostali zaproszeni przedstawiciele samorządu województwa i samorządów lokalnych.

Czytaj też: Wielkopolska poparła plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych

Koleje Dolnośląskie zapraszają wszystkich chętnych na wycieczkę! Podczas postoju w Szklarskiej Porębie Górnej zostanie zaprezentowany Impuls 36WE. Każdy będzie mógł wejść do kabiny maszynisty i przekonać się, czy prowadzenie jednego z najnowocześniejszych pojazdów w kraju to łatwa sprawa. Będzie można także porozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Szklarska Poręba.

Już od 14 grudnia pociągi Kolei Dolnośląskich będą jeździły na wspomnianej trasie codziennie, realizując około 80% połączeń na odcinku Wrocław – Wałbrzych. Dzięki temu pasażerowie będą mogli codziennie podróżować w komfortowych warunkach, a także skróci się czas przejazdu na poszczególnych odcinkach. Z Wałbrzycha do Wrocławia będzie można dojechać nawet w około 70 minut, a kursem przyspieszonym w 64 minuty. Czas przejazdu z Wałbrzycha do Jeleniej Góry potrwa od 45 do niespełna godziny.

Czytaj też: W niedzielę ruszą pociągi spółki samorządowej Koleje Małopolskie

Impuls 36WE to nowoczesny niskopodłogowy pojazd, wyposażony w klimatyzację, wi-fi,  indywidualne gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej na zewnątrz i wewnątrz składu oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Koleje Dolnośląskie zakupiły sześć takich pojazdów do obsługi połączeń na linii Wrocław – Wałbrzych-Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna, w ramach projektu „Zakup sześciu nowych, trójczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych na potrzeby realizacji przez Spółkę Koleje Dolnośląskie S.A. zadań przewozowych na potrzeby komunikacji miejskiej i podmiejskiej”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 81 486 270, 00 PLN, wkład Unii Europejskiej to 56 306 975,00 PLN.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.