PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Dolnośląskie organizują bezpłatny przejazd promocyjny

  • bad    11 grudnia 2014 - 19:34
Koleje Dolnośląskie organizują bezpłatny przejazd promocyjny

Mat. prasowe

W najbliższy piątek Koleje Dolnośląskie zapraszają na bezpłatny przejazd promocyjny nowym pociągiem Impuls 36WE na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna.
Koleje Dolnośląskie organizują bezpłatny przejazd promocyjny na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna. Przejazd specjalny ma na celu promocję codziennych bezpośrednich połączeń na tej trasie nowymi pociągami Impuls 36WE, które są jednymi z najnowocześniejszych pojazdów w kraju. Pociąg promocyjny startuje 12 grudnia z Wrocławia Głównego o godzinie 9:15. Do udziału w akcji promocyjnej zostali zaproszeni przedstawiciele samorządu województwa i samorządów lokalnych.

Czytaj też: Wielkopolska poparła plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych

Koleje Dolnośląskie zapraszają wszystkich chętnych na wycieczkę! Podczas postoju w Szklarskiej Porębie Górnej zostanie zaprezentowany Impuls 36WE. Każdy będzie mógł wejść do kabiny maszynisty i przekonać się, czy prowadzenie jednego z najnowocześniejszych pojazdów w kraju to łatwa sprawa. Będzie można także porozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Szklarska Poręba.

Już od 14 grudnia pociągi Kolei Dolnośląskich będą jeździły na wspomnianej trasie codziennie, realizując około 80% połączeń na odcinku Wrocław – Wałbrzych. Dzięki temu pasażerowie będą mogli codziennie podróżować w komfortowych warunkach, a także skróci się czas przejazdu na poszczególnych odcinkach. Z Wałbrzycha do Wrocławia będzie można dojechać nawet w około 70 minut, a kursem przyspieszonym w 64 minuty. Czas przejazdu z Wałbrzycha do Jeleniej Góry potrwa od 45 do niespełna godziny.

Czytaj też: W niedzielę ruszą pociągi spółki samorządowej Koleje Małopolskie

Impuls 36WE to nowoczesny niskopodłogowy pojazd, wyposażony w klimatyzację, wi-fi,  indywidualne gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej na zewnątrz i wewnątrz składu oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Koleje Dolnośląskie zakupiły sześć takich pojazdów do obsługi połączeń na linii Wrocław – Wałbrzych-Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna, w ramach projektu „Zakup sześciu nowych, trójczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych na potrzeby realizacji przez Spółkę Koleje Dolnośląskie S.A. zadań przewozowych na potrzeby komunikacji miejskiej i podmiejskiej”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 81 486 270, 00 PLN, wkład Unii Europejskiej to 56 306 975,00 PLN.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.