PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Dolnośląskie z nowym taborem. Do końca roku 11 nowoczesnych Impulsów

  • MN    14 września 2017 - 11:00
Koleje Dolnośląskie z nowym taborem. Do końca roku 11 nowoczesnych Impulsów
Pociągi wyposażone są m.in. w gniazda USB i Wi-Fi. (fot. Koleje Dolnośląskie)

Pierwsze dwa z jedenastu nowoczesnych pociągów Impuls dla Kolei Dolnośląskich są już w bazie przewoźnika. Jest szansa, że na tory wyjadą już za dwa tygodnie - informuje przewoźnik.
• Nowe pociągi mają oferować przede wszystkim komfort podróży.

• Mają gniazda USB, potrafią się rozpędzić do 160 km/h. 

• Wszystkie jedenaście pociągów ma trafić na Dolny Śląsk do końca 2017 r.

- Przyjechał do nas komfort. Tak można powiedzieć, patrząc na nowe pociągi, które już niedługo zaczną obsługiwać połączenia w naszym regionie. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią nowe pojazdy. Kupiliśmy je właśnie dla mieszkańców regionu, którzy codziennie przejeżdżają z nami tysiące kilometrów – nie ukrywa radości Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Wyprodukowane przez nowosądecką firmę Newag Impulsy 45WE będą dłuższe od tych wykorzystywanych dotychczas, będą również klimatyzowane i w pełni niskopodłogowe, co ułatwi korzystanie z nich osobom starszym i niepełnosprawnym.

Dodatkowo jako jedyne pociągi użytkowane przez regionalnych przewoźników będą wyposażone w fotele z regulowanymi oparciami, pod którymi pasażerowie znajdą gniazda zasilania oraz porty USB umożliwiające ładowanie m.in. telefonów komórkowych czy tabletów.

 

Dla bezpieczeństwa podróżnych tabor zostanie wyposażony w monitoring, nowoczesne defibrylatory oraz systemy informacji pasażerskiej informujące o możliwych przesiadkach do innych pociągów regionalnych i krajowych, a nawet o możliwości dojazdu z dworca w określone miejsce z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Pociągi, które dodatkowo będą wyposażone w pokładowe WiFi, mogą osiągać prędkość nawet 160 km/h.

Przyjazd pierwszych dwóch składów do Legnicy zapoczątkował proces odbioru zamówienia Kolei Dolnośląskich. Kolejne dwa składy pojawią się jeszcze we wrześniu, natomiast całość zamówienia zostanie zrealizowana do końca roku 2017.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.