PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Dolnośląskie z rekordową liczbą pasażerów

  • PAP    5 sierpnia 2016 - 17:04
Koleje Dolnośląskie z rekordową liczbą pasażerów
Koleje Dolnośląskie to spółka, która w całości należy do samorządu województwa i obsługuje regionalne połączenia kolejowe (Fot. mat. pras. Koleje Dolnośląskie)

• Ponad 3,5 mln osób przewiozły w pierwszym półroczu tego roku należące do samorządu województwa Kolejne Dolnośląskie.
• To o milion osób więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. i niemal tyle samo co w całym 2014 r.
Kolejne Dolnośląskie obsługują kilkanaście połączeń na terenie całego województwa. Członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak tłumaczy rekordowy wzrost liczby pasażerów, korzystających z oferty przewoźnika, poszerzeniem oferty połączeń, w szczególności w obrębie aglomeracji wrocławskiej.

Jak podało w piątek biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, w pierwszym półroczu 2016 r. z oferty Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad 3,5 mln pasażerów. To rekord w historii działalności tej spółki. W analogicznym okresie poprzedniego roku Koleje Dolnośląskie przewiozły 2,5 mln pasażerów.

Liczba pasażerów korzystających z oferty Kolei Dolnośląskich sukcesywnie rośnie od 2012 r. Wówczas z oferty przewoźnika skorzystało 1,8 mln osób, a w roku 2015 było to ponad 5,2 mln osób.

Czytaj też: Czy Przewozy Regionalne i marszałkowskie spółki jadą w tą samą stronę?

Koleje Dolnośląskie to spółka, która w całości należy do samorządu województwa i obsługuje regionalne połączenia kolejowe. Ma obecnie do dyspozycji 20 szynobusów i 20 składów elektrycznych.

Przewoźnik do 2018 r. chce kupić 11 nowych szynobusów. Ma na to przeznaczyć 258 mln zł, z czego większość z funduszy unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.