PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Dolnośląskie z rekordowym wzrostem. W dwa lata ponad 100 procent

  • MIW    1 lutego 2016 - 16:44
Koleje Dolnośląskie z rekordowym wzrostem. W dwa lata ponad 100 procent
Koleje Dolnośląskie realizują połączenia transgraniczne, łączące Dolny Śląsk z przygranicznymi regionami Niemiec i Czech. (Fot. : www.pasazer.utk.gov.pl).

• Samorządowa spółka przewiozła w ubiegłym roku ponad 5 mln podróżnych.
• Spośród wszystkich przewoźników kolejowych w Polsce ma najszybszy przyrost liczby pasażerów.
• Do największych graczy na rynku wciąż jednak jeszcze jej bardzo daleko.
Koleje Dolnośląskie podsumowały miniony rok. W tym czasie przewiozły ponad 5,22 miliona pasażerów. To blisko ćwierć miliona więcej niż zakładano w planie.

Jeszcze większe wrażenie robi zestawienie tej liczby z wynikami osiąganymi przez samorządowego przewoźnika w poprzednich latach. Jak podkreślają przedstawiciele Kolei Dolnośląskich w ubiegłym roku z ich oferty skorzystało o 1,6 mln podróżnych więcej (wzrost o 45 proc.) niż w roku 2014 i aż o 2,8 mln więcej niż w roku 2013 (wzrost o 116 proc.). Oznacza to, że spośród wszystkich przewoźników kolejowych w Polsce spółka ta odnotowuje najszybszy przyrost liczby pasażerów.

Oczywiście do największych graczy na rynku wciąż jeszcze daleko – prowadzące w tej klasyfikacji Przewozy Regionalnej mają na koncie 77 mln przewiezionych pasażerów, natomiast zajmujące drugie miejsce Koleje Mazowieckie ponad 63,2 mln podróżnych.

Większa liczna korzystających z usług KD idzie w parze ze zwiększaniem się ich pracy przewozowej. W 2015 roku Koleje Dolnośląskie zrealizowały odpowiednio 316 994, 35 pasażerokilometrów (o 55 proc. więcej niż w roku 2014 i o 175 proc. więcej niż w roku 2013) i 4 764 989,13 pociągokilometrów (o 30 proc. więcej niż w roku 2014 i o 71 proc. więcej niż w roku 2013).
Przedstawiciele przewoźnika podkreślają, że spółka poprawia swoją ofertę, jakość usług, inwestuje i powiększa tabor.

- Wdrożone zostały nowe standardy w obsłudze klienta, m.in. poprzez uruchomienie biur obsługi klienta (Wrocław i Legnica) oraz rozbudowę o kolejne, bardziej nowoczesne i mobilne kanały sprzedaży biletów. Pod koniec roku 2015, wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, uruchomione zostały także nowe połączenia obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie, w tym m.in. połączenia transgraniczne, łączące Dolny Śląsk z przygranicznymi regionami Niemiec i Czech – można przeczytać w opublikowanym na stronie internetowej przewoźnika komunikacie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • rozczarowany, 2016-02-02 22:40:40

    A na lokalnych liniach (podsudecka, Wałbrzych - Kłodzko, Jelenia - Zgorzelec, Kudowa) coraz gorzej. No ale tam słupków frekwencji nie da się podciągnąć, dlatego dla KD liczy się tylko Wrocław i okolice. Resztę Dolnego Śląska mają gdzieś. Nawet pierwszy poranny pociąg z Wałbrzycha do Kłodzka zabrali ...i teraz jeździ z Wrocławia.  rozwiń
  • jony b, 2016-02-02 09:15:55

    szkoda ze zarobki pracownikow przez 2 lata nie wzrosly nawet o 5 procent