PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Małopolskie: nowe połączenie na lotnisko w Balicach

  • PAP/em    8 lipca 2015 - 21:15

Pociąg będzie kursował co pół godziny, a przejazd będzie trwał 18 minut - poinformował w środę członek Zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.
Cena jednorazowego biletu dla pasażerów jadących z Krakowa na lotnisko lub z lotniska do Krakowa będzie wynosiła 8 zł.

Inne ceny zapłacą mieszkańcy Krakowa dojeżdżający pociągiem do pracy i szkół, ponieważ głównym zadaniem tej linii jest obsługa mieszkańców Krakowa. Cena biletu z Krakowa do przedostatniej stacji Olszanica będzie wynosiła 3 zł. Dla mieszkańców z okolicy samych Balic chcących dojeżdżać codziennie do Krakowa przygotowano atrakcyjną propozycję biletów miesięcznych - 65 zł z ustawowymi zniżkami.

Nowe przystanki do dyspozycji mieszkańców Krakowa

Linię obsługiwać będzie 39 nowoczesnych pociągów, kursujących co pół godziny, od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych - tj. w czasie funkcjonowania lotniska.

33 z nich będą kursować na trasie od stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia przez Kraków do Balic i z powrotem. Pozostałe sześć pociągów kursować będzie z Krakowa do Balic wczesnym rankiem i późnym wieczorem, kiedy nie ma kursów do Wieliczki.

Na trasie z Krakowa do Balic powstały trzy nowe przystanki, z których mogą korzystać mieszkańcy Krakowa: Kraków - Młynówka, Kraków - Zakliki i Kraków - Olszanica.

W planach kolejne połączenia

"Liczymy na to, że dzięki jakości, jaką zapewniamy, ta linia spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów" - powiedział Jacek Krupa. Według założeń, do końca roku z połączenia będzie korzystało ok. 25 proc. pasażerów lotniska, a w przyszłym roku już powyżej 30 proc.

"Kalkulujemy, że wpływy z biletów pokryją 40 proc. kosztów" - powiedział Jacek Krupa. Zapowiedział również, że od grudnia spółka Koleje Małopolskie uruchomi podobne połączenie z Krakowa do Sędziszowa, a po zakończeniu prac modernizacyjnych - od czerwca przyszłego roku również linię Kraków - Tarnów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.