PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Małopolskie przewiozły milion pasażerów

  • bad    22 września 2015 - 19:31
Koleje Małopolskie przewiozły milion pasażerów
Koleje Małopolskie przewiozły milion pasażerów. Fot. malopolskie.pl

Koleje Małopolskie przewiozły swojego milionowego pasażera. Szczęście dopisało turystce z Włoch – Glorii Foglietti, która pociągiem Kolei Małopolskich jechała z Krakowa do Wieliczki.
– Gratuluję i bardzo się cieszę, że tylu pasażerów, również turystów, korzysta z naszych pociągów – mówił marszałek Marek Sowa, który wręczył turystce kartę z gratulacjami i upominek.

W godzinach szczytu pociągiem podróżuje ponad 250 osób

Koleje Małopolskie przewiozły milion pasażerów na linii z Wieliczki do Krakowa w ciągu niespełna dziewięciu miesięcy. – Mamy znacznie większe ambicje – mówił marszałek Sowa. – 28 września uruchamiamy pociągi do Balic. Właściwie będzie to jedna linia – z Wieliczki na lotnisko będą jeździły 33 pociągi, a 6 będzie kursowało z Krakowa do Balic. Jestem pewny, że w przyszłym roku będziemy mieć 3 miliony pasażerów – dodał marszałek.

Koleje Małopolskie rozpoczęły swoją działalność 14 grudnia 2014 r. na trasie Kraków - Wieliczka Rynek-Kopalnia - Kraków. 6 miesięcy później, 1 czerwca 2015 r., przewiozły już pół miliona pasażerów. W godzinach porannego szczytu w jednym składzie podróżuje ponad 250 osób.

Koleje Małopolskie to spółka, której właścicielem jest samorząd województwa małopolskiego. Ma nowoczesny tabor - 10 pociągów Acatus, wyposażonych w system informacji pasażerskiej, klimatyzację oraz automaty biletowe, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pociągi kursują o stałych godzinach, co 30 minut. Na trasie z Krakowa do Wieliczki podróż trwa nieco ponad 20 minut a pasażerowie mogą korzystać z biletów zintegrowanych z komunikacją miejską w Krakowie.

Warto dodać, że Koleje Małopolskie są najbardziej punktualne w kraju – potwierdził to ranking Urzędu Transportu Kolejowego badającego poziom punktualności przewoźników pasażerskich w II kwartale 2015 r. Koleje Małopolskie były najpunktualniejszym przewoźnikiem w kraju, wykonując aż 99,46% kursów zgodnie z rozkładem jazdy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.