PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Mazowieckie inwestują w Radom

  • RadomNews.pl    2 lipca 2013 - 12:12
Koleje Mazowieckie inwestują w Radom

Spółka Koleje Mazowieckie wydzierżawią działkę przy ul. Domagalskiego, by wybudować tam swoją bazę i serwisownię. Ponadto KM chce zakupić 10 szynobusów, które kursowałyby z Radomia do pobliskich gmin i stolicy.
- Działka przy ul. Domagalskiego jest idealnym miejscem na tego typu inwestycję. Tę nieruchomość sobie upatrzyliśmy. Jest blisko dworca PKP, ma odpowiednią wielkość. Chcemy tam zbudować halę do przetrzymywania taboru kolejowego. Spółka Koleje Mazowieckie chcą wydzierżawić tę działkę na 10 lat. Podobne bazy funkcjonują już w Warszawie i Sochaczewie - mówi Czesław Sulima, prezes KM.

Szynobusy, które zakupi spółka Koleje Mazowieckie, będą kursowały na trasach z Radomia do Drzewicy, Dęblina, Skarżyska-Kamiennej, Warszawy. Budowa bazy oraz zakup 10 szynobusów oscyluje między 130 a 140 mln zł, z czego 36 mln zł przeznaczy się na projekt bazy, jej budowę, dzierżawę działki.

- Ta inwestycja jest bardzo ważna dla Radomia. Otworzy nam drzwi do rozwoju transportu szynowego. Zatrudniono by osoby do budowy bazy, do jej obsługi. W miejscowościach, do których dojeżdżałyby szynobusy, jest duże zainteresowanie podróżą do Radomia - mówi Piotr Szprendałowicz, radny niezależny.

Budowa bazy oraz zakup szynobusów ma zakończyć się na przełomie 2015/2016 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.