PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Mazowieckie kupiły Impulsy

  • pt    28 listopada 2014 - 14:50
Koleje Mazowieckie kupiły Impulsy
www.kolejemazowickie.pl

W przyszłym roku do parku taborowego Kolei Mazowieckich dołączą Impulsy z Newagu kupione za ponad 257 mln zł brutto.
W przyszłym roku do parku taborowego Kolei Mazowieckich dołączą Impulsy z Newagu kupione za ponad 257 mln zł brutto.

Umowa na dostawę 12 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych została podpisana 28 listopada 2014 r.

Oprócz samej dostawy pojazdów umowa gwarantuje świadczenie usług serwisowych, dostawę pakietu pozderzeniowego, a także przeszkolenie pracowników przewoźnika. Ostatni z Impulsów dotrze do Kolei Mazowieckich w listopadzie 2015 r.

Nowoczesne Impulsy, które wyjadą na tory w barwach Kolei Mazowieckich, to pięcioczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne o wysokim standardzie wykończenia wnętrz.

Każdy z zamówionych składów będzie mieć po 206 miejsc siedzących w układzie otwartym oraz po 325 miejsc stojących. Dla pasażerów przewidziano szereg udogodnień; każdy z pojazdów wyposażony będzie w klimatyzację, wi-fi, gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej oraz intercom. Przewidziano także dodatkową przestrzeń na większy bagaż.

Koleje Mazowieckie rozbudują zaplecze techniczne w Sochaczewie

- Komfort pasażerów jest dla nas priorytetem – a ten niewątpliwie uzależniony jest od ilości pojazdów, jakimi dysponujemy – dlatego zrobiliśmy wszystko, by doszło do realizacji tak istotnego w strategii spółki projektu. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort jazdy na linii, gdzie potrzeby przewozowe są największe – powiedział Artur Radwan, podpisując umowę z prezesem Newagu.

- Przyszły rok zarówno pod względem inwestycji taborowych, jak i tych związanych z zapleczem technicznym, zapowiada się dla Kolei Mazowieckich imponująco. Pojazdy, które dołączą do parku taborowego do końca przyszłego roku – obok pięcioczłonowych ezt z Newagu, także „piętrusy”
od Pesy – będą dla nas solidnym wsparciem w realizacji przewozów na liniach o największych potokach podróżnych. Tego rodzaju zakupy są niezbędne przy wciąż zwiększającej się liczbie podróżnych, którzy chcą korzystać z przejazdów naszymi pociągami – dodał Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny KM.

Duży nacisk położono na wygodę podróżowania osób niepełnosprawnych. Oprócz specjalnie przystosowanych miejsc dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich, do dyspozycji będą urządzenia ułatwiające wjazd do pociągu oraz specjalnie przystosowane toalety.

- Jest to największy kontrakt, jaki podpisałem w tym roku. Za rok o tej porze Koleje Mazowieckie będą dysponowały 12 nowoczesnymi Impulsami – powiedział Zbigniew Konieczek, Prezes NEWAG S.A. – Dodam, że będą to pierwsze pięcioczłonowe Impulsy 45WE wyprodukowane w Newagu. Dzięki tej umowie rozszerzamy nasze portfolio produktowe – dodał prezes Konieczek.

Pociągi będą mogły rozwijać prędkość do 160 km/h. Pierwsze pojazdy wyjadą na tory w II kwartale 2015 r. i zostaną włączone do obsługi pasażerów na jednej z linii, gdzie potoki podróżnych są największe, tj. linii nr 1.

Koszt zamówienia to ponad 257 mln zł brutto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.