PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Mazowieckie przewiozły rekordową liczbę pasażerów. Ma być jeszcze lepiej po remontach

  • KDS    23 stycznia 2018 - 12:53
Koleje Mazowieckie przewiozły rekordową liczbę pasażerów. Ma być jeszcze lepiej po remontach
W ciągu doby spółka uruchamia około 730 pociągów (fot.mazowieckie.com)

Dla Kolei Mazowieckich 2017 rok okazał się rekordowym. Z opublikowanego właśnie podsumowania wynika, że przewiozły ponad 62 miliony podróżnych. To o ponad milion podróżnych więcej niż rok wcześniej.
- Miniony rok uważam za bardzo pomyślny. Nie ukrywam, że spodziewaliśmy się wyniku, który nie odbiegałby zbytnio od tego, co uzyskaliśmy na koniec 2016 r. Ale skok aż o ponad milion podróżnych jest dla nas w spółce informacją wyjątkowo radosną - nie ukrywa zadowolenia Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

W 2017 roku składy jeżdżące w barwach KM przewiozły ponad 62 mln podróżnych. Dla porównania w 2016 było to 60,9 mln osób. 

Stępień odnosząc się do planowanych remontów na liniach kolejowych, przyznał, że w pełni zdaje sobie sprawę, z jakimi trudnościami zmagają się ich podróżni. - Jednak bez modernizacji infrastruktury nie ma mowy o sprawnie działającym pasażerskim transporcie kolejowym. Musimy uzbroić się w cierpliwość - komentował. 

Przypomniał też, że do czasu zakończenia prac modernizacyjnych nie ma możliwości wznowić ruchu pociągów na liniach, gdzie prace są na najbardziej zaawansowanym etapie.

- Ale możemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań, by to, co leży w naszych kompetencjach, było realizowane na najwyższym poziomie. Możemy także zapewnić, że po zakończeniu remontów będzie się podróżowało po prostu lepiej - zaznaczał. 

Koleje Mazowieckie, to spółka podlegająca pod Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ciągu doby spółka uruchamia około 730 pociągów. W najbliższych latach planuje zakup 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.