PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Mazowieckie: rada zawiesiła prezesa

  • PAP/wnp.pl    10 listopada 2009 - 00:33

Prezes Kolei Mazowieckich Jakub Majewski został w poniedziałek zawieszony w pełnieniu obowiązków - poinformowała PAP rzeczniczka przewoźnika Iwona Musiał. Dodała, że rada nadzorcza spółki powierzyła tymczasowo obowiązki prezesa członkowi zarządu Arkadiuszowi Olewnikowi.
Rzeczniczka powiedziała też, że rada nadzorcza nie poinformowała prezesa o przyczynach jego zawieszenia ani o tym, na jak długo został on zawieszony.

Majewski jest prezesem spółki od czerwca br. Wcześniej zasiadał w radach nadzorczych PKP Przewozy Regionalne, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Był też członkiem zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej. W zeszłym tygodniu przedstawił mediom plany restrukturyzacji Kolei Mazowieckich, które zakładały m.in. zmiany w rozkładzie jazdy KM, uruchomienia ekspresów regionalnych i przeprowadzenia kursów angielskiego dla konduktorów i kasjerek.

Ekspert rynku kolejowego, dyrektor w Zespole Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski uważa, że Majewski mógł zostać odrzucony przez hermetyczne środowisko kolejowe, które nie toleruje ludzi z zewnątrz, aczkolwiek - jego zdaniem - jest za wcześnie by mówić, że nie umiał nawiązać dialogu ze związkowcami i mocodawcami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.