PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Mazowieckie stawiają na nowoczesność

  • AT/PAP    8 października 2011 - 11:42
Koleje Mazowieckie stawiają na nowoczesność

Koleje Mazowieckie zamierzają wprowadzić sprzedaż biletów przez Internet, biletomaty oraz możliwość płacenia kartą w kasach.
Od niedawna w pociągach KM można kupować jednorazowe bilety przez telefon komórkowy, a Koleje Mazowieckie już zapowiadają uruchomienie sprzedaży internetowej.

- W dzisiejszych czasach Internet jest niezbędnym kanałem dystrybucji. Chcemy, by system ruszył w pierwszym kwartale 2012 r. - mówi Donata Nowakowska, rzecznik Kolei Mazowieckich.

Najprawdopodobniej w przyszłym roku pasażerowie będą mogli w kasach płacić kartą płatniczą. Oprócz tego przewoźnik planuje zakup nowoczesnych urządzeń kasowych, które będą podłączone do Internetu.

- Kasjerki będą miały podgląd z GPS na ruch pociągów, a to pozwoli im na bieżąco informować pasażerów o przyjazdach na stacje - zapowiada Donata Nowakowska.

Najbardziej skomplikowanym z nowych projektów będzie program lojalnościowy. 76 proc. wszystkich sprzedanych biletów stanowią okresowe. Dlatego KM pracuje nad wprowadzeniem biletu zakodowanego na karcie magnetycznej. Karta Kolei Mazowieckich będzie uprawniała do zniżek w firmach i instytucjach, które przystąpią do programu.

- Długie kolejki do kas zniechęcają do korzystania z kolei, dlatego im wygodniejsze i szybsze formy zakupu biletów, tym lepiej - ocenia Krzysztof Rytel z Zielonego Mazowsza. - Jednak nie należy zapominać, że pasażerowie zwracają uwagę przede wszystkim na punktualność, dobry rozkład i ceny. A KM są najdroższym regionalnym przewoźnikiem w Polsce - podkreśla ocenia Krzysztof Rytel.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.