PARTNER PORTALU
 • BGK

Koleje Mazowieckie testują system śledzenia pociągów

 • PAP/KDS    8 sierpnia 2017 - 13:07
Koleje Mazowieckie testują system śledzenia pociągów
Pasażerowie KM będą mogli sprawdzić gdzie aktualnie jest ich pociąg (fot.facebook.com/KolejeMazowieckiePL)

Pasażerowie Kolei Mazowieckich będą mogli sprawdzić gdzie w danej chwili jest ich pociąg. Spółka uruchomiła właśnie na dwóch liniach pilotażowy program śledzenia pociągów i informacji pasażerskiej.
• Aby skorzystać z systemu śledzenia pociągów należy na urządzenie mobilne ściągnąć aplikację tropKM. W ten sposób można sprawdzić np. czy pociąg przyjedzie zgodnie z planem. 

• Rozwiązanie to zostało uruchomione pilotażowo i przez dwa kolejne miesiące KM będą zbierać opinie i uwagi od jego użytkowników. 

• - Stawiamy na innowacyjne rozwiązania, także te technologiczne i organizacyjne - podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. 

- Dziś większość z nas praktycznie nie rozstaje się z telefonem czy tabletem, a możliwość sprawdzenia przez aplikację tropKM, gdzie aktualnie znajduje się nasz pociąg to duże udogodnienie - podkreślił marszałek Mazowsza Adam Struzik.

Prezes KM Robert Stępień zaznaczył, że uruchomiony z początkiem sierpnia system śledzenia pociągów na liniach kolejowych nr 27 Nasielsk-Sierpc oraz nr 33 Sierpc-Płock-Kutno, a także do wyszukiwarki połączeń wszystkich pociągów tego przewoźnika, to nowoczesne i bardzo wygodne rozwiązanie dla pasażerów.

- Za pomocą kilku kliknięć mogą sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się ich pociąg. System został uruchomiony pilotażowo i przez dwa kolejne miesiące będziemy zbierać opinie i uwagi jego użytkowników. Chcemy rozwijać system informacji pasażerskiej, a ten projekt będzie, mam nadzieję, przykładem dobrej praktyki, którą będziemy kontynuować rozszerzając o kolejne linie obsługiwane przez pociągi Kolei Mazowieckich - oświadczył Stępień.

Czytaj więcej: Koleje wprowadziły "Wspólny bilet samorządowy"

Jak wyjaśniło w komunikacie biuro prasowe mazowieckiego urzędu marszałkowskiego, zasady działania systemu RUMOBIL są proste: system jest oparty na urządzeniach GPS, a pasażerowie otrzymują dostęp do aplikacji na urządzenia mobilne oraz dostęp do strony www z urządzeń stacjonarnych.

Dzięki RUMOBIL możliwe jest ustalenie aktualnej lokalizacji pociągu. Podróżni mają też dostęp do interaktywnej mapy, gdzie mogą zobaczyć aktualną pozycję pociągu wraz z informacją o jego numerze, relacji oraz aktualnej prędkości z jaką się porusza - pozycja pociągu jest aktualizowana automatycznie co 15 sekund. System umożliwia jednocześnie określenie wielkości opóźnienia pociągu, jeżeli takie występuje, opis taboru i utrudnień na linii. Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia aktualnego rozkładu jazdy pociągów.

Czytaj więcej: Koleje Małopolskie zanotowały kolejny wzrost. W 2017 przewiozły już ponad 2,8 mln pasażerów

Uwagi, dotyczące systemu RUMOBIL, który będzie przez najbliższe dwa miesiące poddawany testom, w tym nieprawidłowości w działaniu aplikacji można zgłaszać pod adresem rumobil@mazovia.pl. Tam też można przekazywać opinie o infokioskach, które otwarto w budynku starostwa w Sierpcu oraz na dworcu kolejowym w Płocku - służą one pasażerom w uzyskiwaniu informacji przydatnych w podróżach pociągami KM.

- Urządzenia wyposażone są w duży ekran dotykowy, tradycyjną klawiaturę umożliwiającą nawigowanie i poruszanie się po wyświetlonej stronie. Posiadają dokładnie te same funkcje i zasadę działania, co aplikacja na urządzenia mobilne - wyjaśniło biuro prasowe mazowieckiego urzędu marszałkowskiego.

Kioski przystosowane są także do obsługi osób niepełnosprawnych, np. poruszających się na wózkach inwalidzkich - czarny guzik, z zaznaczonymi strzałkami "góra - dół", znajdujący się z lewej strony kiosku, umożliwia podnoszenie albo opuszczanie urządzenia w celu dostosowania do ergonomicznej pracy przez użytkownika. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.