PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Mazowieckie umocniły się jako drugie

  • Piotr Stefaniak    14 września 2010 - 14:34
Koleje Mazowieckie umocniły się jako drugie

W I półroczu br. Koleje Mazowieckie przewiozły 26,7 mln pasażerów, czyli o około 2 proc. więcej w porównaniu do ub.r. - informuje Piotr Zatorski, dyrektor ds. handlowych tej spółki.
Ponieważ równocześnie w tym roku o blisko 10 proc. zmalały przewozy pasażerów ogółem, według danych Urzędu Transportu Kolejowego, Koleje Mazowieckie mają już 19,7 proc. udziału w rynku i umocniły się na drugiej pozycji.

- Spółki samorządowe uzyskują lepsze wyniki niż pozostali przewoźnicy - zaznaczył Zatorski.

KM w pierwszym roku działalności (2005 r.) przewiozły 40 mln pasażerów, a ich liczba rosła co roku i w ub.r. przekroczyła 51 mln. Plan spółki na ten rok zakłada, że z jej usług skorzysta 53 mln osób.

- Dowodzi to, że kolej staje się atrakcyjnym środkiem transportu, zarówno dla mieszkańców Mazowsza, jak i stolicy - uważa dyr. Zatorski - Wzrost liczby podróżnych jest także efektem kompleksowych działań, realizowanych przez naszą spółkę, a zakładających poprawę bezpieczeństwa, modernizacji taboru, zakupu nowoczesnych pojazdów szynowych oraz interesujących ofert promocyjnych.

Z danych UTK wynika, że Przewozy Regionalne miały po I półroczu 45,3 proc. udział w rynku przewozów pasażerskich, PKP SKM - 13,9 proc. a PKP Intercity - 13,5 proc.; na pozostałych przypadło 7,6 proc. rynku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.