PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Mazowieckie uruchomią nowe pociągi do Piaseczna

  • PAP/PSZ    21 listopada 2017 - 15:10
Koleje Mazowieckie uruchomią nowe pociągi do Piaseczna
W relacji Warszawa - Małkinia cała linia obsługiwana będzie zmodernizowanymi składami. (fot. Shutterstock)

W nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia, Koleje Mazowieckie najwięcej nowych składów zaoferują na trasie do Piaseczna. Poza tym zmiany nie będą duże - poinformował Dariusz Grajda z zarządu spółki.
• Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy - Milanówek.

• W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa - Białystok.

• Koleje Mazowieckie uruchamiają codziennie około 800 pociągów.

"Nowy rozkład jazdy zbudowany jest na bazie poprzedniego rozkładu. Najmniej zmian dotyczy linii działdowskiej i linii siedleckiej. Więcej pociągów będzie do Piaseczna, bo będzie ich o sześć więcej.

"Największe utrudnienia dotkną podróżnych, którzy jeżdżą linią dęblińską, czy linią skierniewicką, bo tam będą prowadzone prace modernizacyjne. Na wiosnę będą utrudnienia pomiędzy Łochowem a Małkinią. To jest dla nas bardzo dziwne, że zarządca infrastruktury chce odwołać nasze pociągi i jednocześnie dać sześć dodatkowych pociągów dla PKP Intercity. Na to się nie zgadzamy, chcemy rozmawiać i tę sprawę rozwiązać" - powiedział Grajda.

Koleje Mazowieckie informują, że na linii nr R1 Warszawa - Skierniewice będzie kontynuowany remont. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy - Milanówek, a za nie będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa. Rozkład jazdy autobusów będzie funkcjonował podobnie, jak w dotychczasowym rozkładzie.

Na linii nr R2 Warszawa - Łuków, w związku z budową wiaduktu w stacji Warszawa Rembertów w godzinach późno wieczornych pociągi nie będą zatrzymywać się na tej stacji. Na odcinku Warszawa Wesoła - Warszawa Rembertów zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny na linii nr R3 Warszawa - Łowicz. Część pociągów skończy bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary - Łowicz Główny będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Dodatkowo, w związku z remontem linii nr 447, wciąż będą występowały utrudnienia w stacji Warszawa Włochy.

Na linii nr R6 Warszawa - Małkinia od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów cała linia obsługiwana będzie zmodernizowanymi składami.

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa - Białystok. Prace będą dotyczyły odcinka Łochów - Sadowne Węgrowskie - Małkinia. Wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

W związku z budową tunelu drogowego, ruch pociągów na odcinku Warszawa Falenica - Otwock będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Czas przejazdu pociągów wydłuży się, zaś część pociągów zostanie odwołana lub skrócona do stacji Warszawa Falenica.

Na linii nr R9 Warszawa - Działdowo, w związku z modernizacją infrastruktury, ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia.

Z kolei na linii nr R27 Sierpc - Nasielsk od 26 lutego do 2 marca na odcinku Sierpc - Raciąż oraz od 3 do 10 marca na odcinku Płońsk - Raciąż ruch pociągów zostanie wstrzymany z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych. W zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Koleje Mazowieckie uruchamiają codziennie około 800 pociągów obsługujących 15 linii kolejowych. Każdego dnia z przejazdów pociągami KM korzysta około 170 tys. podróżnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.