PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Mazowieckie zamontują kasowniki

  • PAP    26 listopada 2013 - 17:32
Koleje Mazowieckie zamontują kasowniki

W pociągach Kolei Mazowieckich kursujących między warszawskimi lotniskami zostaną zainstalowane kasowniki do biletów - poinformował we wtorek przewoźnik. Do tej pory pasażerowie z biletami jednorazowymi i czasowymi musieli chodzić do konduktora.
Jak podała spółka w komunikacie każdy pociąg obsługujący linię lotniskową będzie wyposażony w cztery kasowniki - po jednym na wagon.

Do tej pory było tak, że podróżny, który miał bilet na kartoniku, musiał po wejściu do pociągu znaleźć konduktora, który zaznaczał na bilecie, że został on skasowany. Było to szczególnie uciążliwe dla zagranicznych turystów, którzy dojeżdżają pociągiem z lotniska.

Ponadto dla tzw. pociągów lotniskowych, czyli kursujących na linii Warszawa-Działdowo, wprowadzono cykliczny rozkład jazdy. Oznacza to, że składy ze stacji Modlin od godziny 4.21 do godz. 22.21 będą odjeżdżać co godzinę, zaś do stacji Modlin będą docierać o każdej pełniej godzinie pomiędzy 5.00 rano a 23.00.

Zmiany te są spowodowane wprowadzeniem od 15 grudnia nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów. Jak zapewniają Koleje Mazowieckie, nowy rozkład został opracowany na podstawie obecnego.

Ułatwieniem dla pasażerów ma być m.in. uruchomienie na trasie Warszawa-Siedlce-Łuków przyspieszonego połączenia, które umożliwi dojazd do Warszawy przed godziną 9.00, nowe przyspieszone połączenie z Mławy do Warszawy, dodatkowa para popołudniowych pociągów w dni robocze w relacji Radom-Pionki oraz Nasielsk-Płońsk, czy dodatkowa para pociągów w relacji Sierpc-Płock-Sierpc, kursujących w dni robocze w godzinach porannych.

Pasażerowie muszą jednak przygotować się także na utrudnienia, wynikające z prac remontowych prowadzonych na liniach kolejowych. Częste zmiany rozkładu - w tym skrócenie relacji lub odwołanie części połączeń - czekają pasażerów na liniach Warszawa-Skierniewice, Warszawa-Siedlce-Łuków, Warszawa Wileńska (Warszawa Rembertów) - Małkinia.

Koleje Mazowieckie należą do samorządu województwa mazowieckiego i świadczą usługi na terenie Mazowsza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: