PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje regionalne, przetarg na przewozy w pomorskim

  • pt    14 kwietnia 2015 - 12:17
Koleje regionalne, przetarg na przewozy w pomorskim
Pomorska Kolej Metropolitalna ma ruszyć 1 września - fot.mat.prasowe

Zarząd województwa pomorskiego podjął decyzję o ogłoszeniu przetargu nieograniczonego na świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich na terenie województwa.
Zgłoszenia chętnych do obsługi linii kolejowych w województwie pomorskim będą przyjmowane do 25 maja.

Przetarg podzielono na dwa zadania.

Zadanie nr 1, zwane „Aglomeracja", składa się z dwóch części i obejmuje obsługę linii Gdańsk Główny - Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Port Lotniczy – Gdańsk Osowa -Gdynia oraz Kościerzyna - Kartuzy – Gdańsk Port Lotniczy – Gdańsk Wrzeszcz -Gdańsk Główny, Obsługa tych linii ma ruszyć we wrześniu br.

Czytaj: UE da więcej pieniędzy na budowę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Od 13 grudnia br. zwycięzca przetargu będzie obsługiwał trasy: Kościerzyna – Gdynia oraz Wejherowo - Gdynia Główna – Gdańsk Główny - Gdańsk Śródmieście - Tczew.

Zadanie nr 2, zwane „Regionalne", dotyczy relacji Gdynia -Słupsk - Ustka.

– Chcemy, by obszar metropolitalny obsługiwał jeden operator. Ważna jest spójność systemu transportowego w aglomeracji trójmiejskiej – mówi Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego.

Dodatkowo samorząd województwa przekaże na zadanie aglomeracyjne 13 pojazdów spalinowych - 5 dwuczłonowych i 8 trójczłonowych.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • papa, 2015-04-27 19:40:38

    Co z tego, że będzie jeden przewoźnik, skoro i tak będzie problem z szybkim przejściem z jednej linii tegoż przewoźnika na inną i dalszą podróż. Np poranne dotarcie z Wejherowa na lotnisko będzie wymagało "parkowania" przez prawie 20 minut w Gdyni Głównej, bo pociąg na trasie PKM odjedzie ...sprzed nosa...  rozwiń