Koleje Śląskie chcą wyleasingować 36 autobusów szynowych

Przetarg na leasing 36 jedno- i dwuczłonowych używanych autobusów szynowych ogłosiły we wtorek Koleje Śląskie. Spółka, która w grudniu ma przejąć wszystkie przewozy kolejowe w regionie, chce skierować te maszyny na mniej uczęszczane szlaki.
Koleje Śląskie chcą wyleasingować 36 autobusów szynowych
To pierwszy z zapowiadanych przetargów, który ma uzupełnić tabor przewoźnika do wielkości niezbędnej dla obsługi całego ruchu w regionie.

Koleje Śląskie chcą wyleasingować na pięć lat 16 jedno- i 20 dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych, po wykonanej naprawie głównej i modernizacji.

Czytaj tez: Koleje Śląskie skrócą podróż w Beskidy

Po zakończeniu okresu leasingu szynobusy mają przejść na własność przewoźnika.

Przetarg podzielono na trzy osobno oceniane części. Pierwsza dotyczy dostawy i użytkowania trzech pojazdów jednoczłonowych i siedmiu pojazdów dwuczłonowych w pięcioletnim okresie liczonym od końca października 2012 r.
Druga obejmuje 13 pojazdów dwuczłonowych (dostawa i użytkowanie tym samym czasie). Trzecia część przetargu dotyczy 13 pojazdów jednoczłonowych (pięcioletni okres od 30 marca 2013 r.).

Czytaj też: Przetarg na kolej metropolitalną

Szacunkowy koszt realizacji pierwszej części przetargu Koleje Śląskie określiły na kwotę 30-42,5 mln zł, drugiej - 50-65 mln zł, a trzeciej - 25-32,5 mln zł.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE