PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Śląskie modyfikują rozkład jazdy

  • wnp.pl    13 marca 2015 - 20:23
Koleje Śląskie modyfikują rozkład jazdy

W niedzielę 15 marca Koleje Śląskie zmodyfikują swój rozkład jazdy/Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Śląski przewoźnik kolejny raz musi dostosować swój rozkład jazdy do prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
Jak poinformował przewoźnik, przy okazji udało się jednak wprowadzić drobne korekty sygnalizowane m.in. drogą e-mailową przez pasażerów.

Najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy na jakie napotkają pasażerowie względem obecnie obowiązującego rozkładu jazdy są następujące:

1. Na wniosek pasażerów zostanie przesunięta godzina odjazdu pociągu Tychy Lodowisko - Katowice z dotychczasowej 21:10 na 20:45.

2. Również mając na względzie sugestie pasażerów, wydłużono relację pociągu 40510 o odcinek Gliwice - Katowice. Do Katowic pociąg będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach pośrednich, od Katowic do Częstochowy pojedzie jako przyspieszony, tak jak do tej pory.

3. Na linii S1 Częstochowa - Gliwice od 8 do 24 kwietnia będą prowadzone prace przez PKP PLK na odcinku Chorzów Batory - Katowice. Konieczne będzie wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej za trzy pociągi: 40809, 40821, 40870.

4. W dniach 22 i 29 marca, z powodu prowadzonych prac na odcinku Łazy - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, trzy pociągi 40672/40674, 40678 oraz 40631 zostaną wytrasowane linią towarową z pominięciem przystanków Wiesiółka, Chruszczobród, Dąbrowa Górnicza Sikorka. Uruchomione zostaną autobusy ZKA dowożące i odwożące pasażerów do/z pociągów. Autobusy ZKA będą skomunikowane z pociągami na stacjach Łazy oraz Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

5. Na linii S5 Katowice - Zwardoń w dniach od 15 marca do 9 kwietnia pomiędzy Bielskiem-Białą a Żywcem będą miały miejsce prace związane z przeglądem sieci trakcyjnej. Komunikacja zastępcza zostanie wprowadzona dla jednego nocnego pociągu - 49737.

6. W związku z rewitalizacją linii kolejowej Rybnik Towarowy - Chałupki w okresie od 15 marca do 25 kwietnia zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza pomiędzy dwoma stacjami: Wodzisław Śląski Radlin - Wodzisław Śląski.

7. Dodatkowo na linii S7 Katowice - Racibórz w dniu 25 kwietnia zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza na odcinku Mikołów - Orzesze. Autobusy będą skomunikowane z pociągami w stacji Orzesze Jaśkowice. Komunikacja zastępcza będzie również wprowadzona za 4 pociągi na odcinku Katowice - Orzesze. Ponadto w tych godzinach uruchomione zostaną przyspieszone autobusy relacji Katowice - Czerwionka.

O zmianach przez najbliższe cztery dni będą informować podróżnych pracownicy Kolei Śląskich rozmieszczeni na głównych dworcach kolejowych województwa śląskiego. Akcja informacyjna Kolei Śląskich ruszyła w piątek 13 marca i potrwa do poniedziałku 16 marca.

Informatorów będzie można spotkać w Katowicach, Bielsku-Białej, Gliwicach, Częstochowie, Rybniku i Zawierciu. Wszyscy będą ubrani w pomarańczowe kamizelki z logo Kolei Śląskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.