PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Śląskie na Wielkanoc

  • AT    4 kwietnia 2012 - 20:14
Koleje Śląskie na Wielkanoc

W związku ze zbliżającym się okresem Wielkanocnym już od najbliższego piątku pociągi Kolei Śląskich będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy.
W piątek na tory nie wyjadą pociągi oznaczone symbolami D w legendzie rocznego rozkładu jazdy. Dla pasażerów dojeżdżających do pracy szczególnie istotne będą zmiany kursów w godzinach porannych. Od piątku do poniedziałku z Gliwic nie wyjadą pociągi m.in. o godzinie: 5:35, 6:20, 6:35 i 7:20. W tym samym okresie z Częstochowy nie odjadą m.in. pociągi o godzinie 5:25, 6:25 (kurs do Gliwic) i 7:20.

Czytaj też: Więcej pociągów w święta
 
Dla poprawy komfortu podróżowania w najbliższą sobotę i niedzielę (7 i 8 kwietnia) będą kursowały trzy dodatkowe pociągi: o 13:28 z Gliwic do Katowic, o 14:20 z Katowic do Częstochowy oraz o 16:25 z Częstochowy do Gliwic. Dodatkowo od piątku do poniedziałku do Wisły Głębce wyruszą pociągi "Wisełka" i "Stożek", kursujące zazwyczaj w weekendy.

Zmiany te wprowadzono w celu dostosowania ruchu pociągów do ruchu pasażerskiego obserwowanego w okresie świątecznym

Informacji na temat rozkładu jazdy pociągów udziela Infolinia Kolei Śląskich czynna od poniedziałku do piątku od 6:00 do 18:00 oraz w sobotę, niedzielę i poniedziałek wielkanocny od 8:00 do 14:00. Rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich można sprawdzić tutaj: http://kolejeslaskie.com/rozklad1.html.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.