Koleje Śląskie ogłosiły przetarg na pociągi elektryczne

Przetarg na leasing sześciu fabrycznie nowych 90-metrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych ogłosiły w środę Koleje Śląskie. Szacunkowy koszt ich trzyletniej dzierżawy i późniejszego wykupu wyliczono na 194 mln zł.
Koleje Śląskie ogłosiły przetarg na pociągi elektryczne
Koleje Śląskie chcą wyleasingować na trzy lata sześć nowych sześcioczłonowych pociągów o długości 90-95 metrów i pojemności co najmniej 900 osób (w tym co najmniej 200 miejsc siedzących).

Czytaj też: Koleje Śląskie chcą wyleasingować 36 autobusów szynowych

Ich żywotność powinna przekraczać 30 lat lub 4 mln km. Po okresie trzyletniej dzierżawy spółka zamierza wykupić wszystkie pociągi. Szacunkowy koszt realizacji przetargu oszacowano na 194 mln zł.

To drugie z zapowiadanych postępowań, które mają uzupełnić tabor przewoźnika do wielkości niezbędnej dla obsługi całego ruchu w regionie. We wtorek ukazało się ogłoszenie o przetargu na pięcioletni leasing 16 jedno- i 20 dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych.

Używane autobusy szynowe mają być po naprawie głównej i modernizacji. Po zakończeniu okresu leasingu wszystkie mają przejść na własność przewoźnika. Szacunkowy łączny koszt realizacji tego przetargu wyliczono na 105-140 mln zł.

Czytaj też: Leasing a zamówienia publiczne

Ogłoszone przetargi są następstwem czerwcowej decyzji zarządu woj. śląskiego o powierzeniu należącym do samorządu regionu Kolejom wszystkich tzw. przewozów w ramach obowiązku służby publicznej na terenie województwa.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE