PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Śląskie spodziewają się utrudnień z powodu wiatru

  • PAP/JS    5 października 2017 - 21:33
Koleje Śląskie spodziewają się utrudnień z powodu wiatru
Należące do samorządu woj. śląskiego Koleje Śląskie na 11 liniach przewożą ponad 16 mln pasażerów rocznie (fot. mat.pras.)

W związku z prognozowanym silnym wiatrem mogą się pojawić utrudnienia w ruchu pociągów – poinformowały wieczorem Koleje Śląskie. Apelują, by pasażerowie w piątek rano śledzili informacje na ten temat.
"Prognozy pogody wskazują, że 6 października (piątek) w godzinach wczesnoporannych w niektórych częściach województwa śląskiego mogą występować silne podmuchy wiatru. Mogą one skutkować opadaniem drzew na sieć trakcyjną oraz blokowaniem szlaków kolejowych" - przekazał rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Aktualne informacje mają być publikowane na specjalnej stronie internetowej: http://kolejeslaskie.com/category/informacje/.

Należące do samorządu woj. śląskiego Koleje Śląskie na 11 liniach przewożą ponad 16 mln pasażerów rocznie; codziennie z ich usług korzystają ludzie dojeżdżający do pracy i do szkoły.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w czwartek przed silnym wiatrem i apeluje do mieszkańców, aby zachować szczególną ostrożność, usunąć nieprzytwierdzone przedmioty z balkonów i nie parkować samochodów pod drzewami.

Jak podało RCB, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dotyczące silnego wiatru, który w porywach może osiągać do 130 km/h, dla województw; mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego, małopolskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i opolskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.