PARTNER PORTALU
  • BGK
> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Koleje Śląskie testują nowoczesne Elfy 2 (zdjęcia)

  • pt    7 lipca 2017 - 12:17
Koleje Śląskie testują nowoczesne Elfy 2 (zdjęcia)
Na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie trwają testy elektrycznego zespołu trakcyjnego ELF 2 (fot.pesa.bydgoszcz)

Na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie trwają testy elektrycznego zespołu trakcyjnego Elf 2. To końcowy etap badań niezbędnych do homologacji pojazdów zamówionych w październiku 2016.
W ramach zamówienia podstawowego Koleje Śląskie i województwo śląskie zamówiły 13 pojazdów Elf 2. Do tego dochodzi możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie 6 pojazdów.

Nowe Elfy będą się charakteryzować m.in. nowoczesnymi klimatyzowanymi wnętrzami, wyposażonymi w wygodne fotele. W pojazdach przewidziano od 100 do 190 miejsc siedzących, w zależności od liczby członów.

O informacje dla podróżnych na pokładzie zadba dynamiczny systemem informacji pasażerskiej, a nad bezpieczeństwem będzie czuwał monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

Pojazdy będą również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostały wyposażone m.in. w windę elektryczną i rampę składaną. Nie zabraknie również rozwiązań dla matek z małymi dziećmi oraz miejsc do przewożenia rowerów.

Jak wyjaśnia Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich, nowoczesne pociągi nie zostały przypisane do konkretnych linii. - Będziemy je tak tasować, by mieszkańcy województwa mogli je spotkać na wszystkich liniach – wyjaśnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.