PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Śląskie w nowej odsłonie

  • GK    1 października 2012 - 10:41
Koleje Śląskie w nowej odsłonie

Rok temu na śląskich torach zadebiutowały Koleje Śląskie. Z okazji pierwszej rocznicy działalności przewozowej załoga pociągów Kolei Śląskich rozda pasażerom drobne gadżety.
Odświeżono też wirtualny wizerunek spółki – jest nowa strona internetowa i wyszukiwarka połączeń wraz z możliwością zakupu biletu przez internet. Serwis, oprócz pozycji znanych z poprzedniej wersji strony, ma też nowe elementy. Pierwszym z nich jest odnośnik do wirtualnej podróży w malownicze tereny Beskidu Śląskiego – z Gliwic do Wisły Glębce.

Aplikacja sterująca wirtualną podróżą łączy nagrania obrazu z 4 kamer zamontowanych z przodu, z tyłu oraz na bokach pociągu, a kontroler poniżej ekranu pozwala na płynne przełączanie pomiędzy kamerami.

Najważniejszą nowością na internetowej stronie Kolei Śląskich jest wzbogacenie jej o odnośniki do wyszukiwarki połączeń i platformy zakupu biletów: e-KŚ. Serwis został przygotowany przez spółkę PKP Informatyka, a za płatności elektroniczne odpowiada system Przelewy24.

Wyszukiwarka pozwala sprawdzić m.in. aktualne godziny odjazdów i przyjazdów pociągów. Z kolei system zakupu biletów został zaprojektowany w taki sposób, by dawać użytkownikowi maksimum wygody. Osoby, które nie chcą się logować, mogą w kilku prostych krokach wybrać interesujące je połączenie i zakupić na nie bilet.

Stali klienci, często korzystający z oferty Kolei Śląskich, mają możliwość stworzenia własnego konta, gdzie po załogowaniu uzyskają dostęp m.in. do informacji o zakupionych biletach, a istotne dane (np. informacja o właścicielu biletu) są zapisywane w systemie po to, by proces zakupu biletu przebiegał jeszcze sprawniej i szybciej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Bolesław Noga, 2012-10-02 15:04:46

    A co kochani z dworcami w Cieszynie i Skoczowie? To są obskurne wizytówki tych miast i wyrzut sumienia osób odpowiedzialnych. Razi brak połączenia Cieszyn - Bielsko. Po wojnie było lepiej!