PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Śląskie zachęcają studentów do dojazdów pociągiem

  • pt/pap    31 sierpnia 2017 - 16:22
Koleje Śląskie zachęcają studentów do dojazdów pociągiem
2017 r. Koleje Śląskie ogłosiły "Rokiem Studenta" (fot.kolejceslaskie)

Koleje Śląskie (KŚ) chcą zachęcić studentów do korzystania z pociągów, proponując im przejazdy za symboliczną złotówkę. Studenci i uczniowie stanowią około jedną trzecią z ok. 15,5 mln pasażerów tego przewoźnika.
"Studenci i uczniowie stanowią około jedną trzecią naszych pasażerów i chcemy, żeby ten odsetek stał się jeszcze większy" - powiedział rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Na październik przygotowano ofertę "Studenciak" dla osób, które dopiero zaczynają studia. Student pierwszego roku może kupić za złotówkę imienny bilet miesięczny na wybranej relacji.

"Chcemy w ten sposób przekonać młodych ludzi, którzy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu do przetestowania podróżowania naszymi pociągami. Liczymy, że część z nich będzie na tyle usatysfakcjonowana tym testem, że zostanie z nami na dłużej. Niech studenci przekonają się na własnej skórze, że na uczelnię mogą szybko i wygodnie dojechać pociągiem i tym samym oszczędzić sobie stania w korkach lub szukania miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami" - powiedział Wawrzaszek.

Dla wszystkich studentów posiadających ważną legitymację KŚ stworzyły natomiast bilet "Studenciak - weekend". Za złotówkę student będzie mógł przejechać wybraną relacją tam i z powrotem w czasie jednego weekendu.

2017 r. Koleje Śląskie ogłosiły "Rokiem Studenta". Przedstawiciele przewoźnika spotykali się z przedstawicielami uczelni i organizacji studenckich. Z myślą o studentach wprowadzono bezpośrednie połączenia między dwoma ośrodkami akademickimi - Katowicami i Cieszynem, oraz poprawiono ofertę na trasie Katowice - Bytom - Tarnowskie Góry - Lubliniec.(PAP)

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.