PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje wprowadziły "Wspólny bilet samorządowy"

  • KDS    1 sierpnia 2017 - 09:04
Koleje wprowadziły "Wspólny bilet samorządowy"
Od 1 sierpnia dostępny jest "Wspólny bilet samorządowy" (fot. kolejeslaskie.com)

Od dzisiaj (1 sierpnia) pasażerowie podróżujący koleją mogą kupić "Wspólny bilet samorządowy". To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które połączyło 12 województw i 8 (w większości podległych samorządom) przewoźników.
Bilet kosztuje 38 złotych i ważny jest przez 24 godziny. Wydawany jest na konkretną osobę. Uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów we wszystkich pociągach uruchamianych przez przewoźników: Koleje Mazowieckie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arrivę, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną. W sumie są to 62 linie, obsługujące ponad 950 stacji na terenie 12 województw. 

– To pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych – mówi prezes związku Dariusz Grajda. – Wspólny bilet ma zachęcić mieszkańców Polski do jeszcze większego korzystania z podróży pociągami i ułatwić im podróż pomiędzy regionami. To swego rodzaju pilotaż, dlatego oferta nie obowiązuje jeszcze na terenie wszystkich kolei samorządowych, które tworzą związek. Jednakże pracujemy na jej rozbudowaniem. Przede wszystkim bardzo uważnie wsłuchiwać się będziemy w głosy pasażerów i biorąc je pod uwagę modyfikować ofertę - zapowiada. 

Koleje samorządowe zrzeszone w ZSPK obsługują dziś ponad 4800 kilometrów linii kolejowych w całej Polsce, zatrudniając 6265 pracowników. W ubiegłym roku przewoźnicy należący do Związku przewieźli ponad 133 miliony pasażerów, co stanowiło 46 proc. liczby wszystkich podróżujących koleją w Polsce. Na drugim miejscu znalazły się Przewozy Regionalne (obecnie Polregio) z wynikiem 27 proc. a na trzecim PKP Intercity – 13 proc. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.