PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne 34 mln euro na poprawę gospodarki wodno-ściekowej

  • bad    18 marca 2014 - 15:56
Kolejne 34 mln euro na poprawę gospodarki wodno-ściekowej

Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa tysięcy kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej - na realizację tego typu inwestycji w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko podpisano już 300 umów o dofinansowanie. Do pozyskania są kolejne środki z UE.
Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej na terenie całego kraju wybudowano i zmodernizowano już ponad 10 tys. km kanalizacji sanitarnej, można by nią prawie trzykrotnie okrążyć Polskę wzdłuż granic. Dostęp do niej uzyskało ponad 44 tys. osób. To jednak nie koniec - wciąż modernizowane i budowane są kolejne oczyszczalnie i infrastruktura umożliwiająca bezpieczny odpływ ścieków - podaje Ministerstwo Środowiska.

Na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową przeznaczono do tej pory ponad 11,8 mln zł z Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, co stanowi największą pulę dofinansowania spośród wszystkich pięciu środowiskowych priorytetów Programu.

Dzięki pomocy finansowej z Unii Europejskiej mieszkańcy Polski zyskują dostęp do czystej wody pitnej i mają pewność, że ścieki nie zagrażają przyrodzie i ich najbliższemu otoczeniu.

Nadal można ubiegać się o dotacje na realizację nowych inwestycji w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. W kwietniu rozpoczną się kolejne nabory wniosków o dofinansowanie. W XII i XIII rundzie konkursowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przewidziano 34 mln euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.