PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne miasto z darmową komunikacją

  • pap    21 sierpnia 2014 - 18:55

W połowie października w Mławie ma zacząć funkcjonować miejska komunikacja autobusowa, której miasto dotychczas nie posiadało. Uruchomione zostaną trzy linie: podstawowa i dwie uzupełniające. Dla mławian przejazd busami miejskimi będzie bezpłatny.
Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Urzędu Miasta Mławy Magdalena Grzywacz, podmiot, który będzie obsługiwał mławską komunikację miejską, zostanie wybrany w przetargu. Samorząd planuje podpisanie umowy na trzy lata.

Mława to miasto na północnym Mazowszu, liczące ok. 30 tys. mieszkańców. Dotychczas rolę komunikacji miejskiej spełniał tam miejscowy PKS.

Czytaj: Komunikacja miejska jest zbyt droga

"Mława nie jest może dużym miastem, jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, ale dosyć rozległym. Miasto w ostatnich latach rozbudowało się. Dlatego władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i stworzyć linie połączeń publicznego transportu miejskiego" - powiedziała PAP Grzywacz.

Podkreśliła, że dla mieszkańców Mławy oraz osób, które płacą tam podatki, korzystanie z komunikacji miejskiej będzie bezpłatne. Pozostali za przejazd będą musieli zapłacić 2 zł - bilet normalny i 1 zł - bilet ulgowy.

Czytaj: Setki tysięcy osób na rowerach miejskich

"Aby korzystać z darmowego przejazdu trzeba będzie złożyć w Urzędzie Miasta Mławy wniosek o wydanie +Karty Mławiaka+. Dla mieszkańców, oprócz możliwości regularnych przejazdów, zgodnie z opracowanym już rozkładem, będzie to także możliwość sporych oszczędności" - wyjaśniła Grzywacz.

Dodała, że po badaniach i konsultacjach, zdecydowano o uruchomieniu jednej linii głównej i dwóch uzupełniających z ponad 50 przystankami na terenie całej Mławy. Będą też dwie stacje przesiadkowe zlokalizowane na tamtejszym dworcu autobusowym i kolejowym.

"Linie będą obsługiwane przez busy miejskie przeznaczone dla mniej więcej 30 pasażerów i dostosowane do przejazdu osób niepełnosprawnych" - zaznaczyła Grzywacz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.