PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne niskopodłogowe autobusy w Gdańsku

  • GK/gdansk.pl    8 sierpnia 2011 - 13:41
Kolejne niskopodłogowe autobusy w Gdańsku

Na gdańskie ulice wyjedzie osiem kolejnych przegubowych Mercedesów Conecto zakupionych przez Zakład Komunikacji Miejskiej.
Łącznie z nowymi 8 autobusami Mercedes Conecto, są już w Gdańsku 22 tego typu pojazdy. Wszystkie autobusy są niskopodłogowe oraz spełniają najwyższe możliwe normy czystości spalin EEV (określane przez Unię Europejską) i emisji poziomu hałasu.

Wyposażone są w klimatyzację i kamery monitoringu (z możliwością przetrzymywania zapisu do 10 dni i specjalną obudową wandaloodporną). Pojazdy mają wysokość 3m i szerokość 2,5m. Pojazd krótki ma 30 miejsc siedzących i 67 stojących, przegubowy odpowiednio 43 i 102.

Obecnie flota autobusowa w ZKM w Gdańsku Sp. z o.o. liczy ponad 220 pojazdów, w 100 proc. niskopodłogowych i w 80 proc. klimatyzowanych.

Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, zainwestował w niskopodłogowe autobusy. Pierwsze takie pojazdy pojawiły się na gdańskich drogach już w 1994 roku, a od 2009 roku flota autobusowa ZKM Gdańsk jest w całości niskopodłogowa.

Niska podłoga ułatwia podróżowanie osobom z problemami w poruszaniu się, a także rodzicom z małymi dziećmi. Miasto nadal zabiega o podnoszenie jakości podróżowania.

Standardem jest już nie tylko klimatyzacja i niska podłoga, ale także silniki o najwyższych ekologicznych parametrach, kamery oraz wyświetlacze z bieżącymi informacjami dla pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.