PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne podwyżki cen biletów

  • 24gliwice.pl (mpp)    10 stycznia 2012 - 09:10
Kolejne podwyżki cen biletów

Najprawdopodobniej od 1 kwietnia zdrożeją usługi Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. To kolejna, po sierpniowej, podwyżka cen biletów.
Według nowego cennika, bilety jednorazowe zdrożeją o 20 groszy. Największe podwyżki szykują się w cenach biletów miesięcznych – o 8 zł (na jedno miasto) oraz o 10 zł (dwa miasta i więcej).

Ceny biletów przed i po proponowanej podwyżce

Jednorazowy na 1 miasto: 2,80 zł – 3 zł
Jednorazowy na 2 miasta: 3,40 zł – 3,60 zł
Jednorazowy na 3 miasta i więcej: 4,20 zł – 4,40 zł
Miesięczny na 1 miasto: 108 zł – 116 zł
Miesięczny na 2 miasta i więcej: 128 zł – 138 zł

Wzrosną również kary dla jadących „na gapę”. Za podróż bez biletu zapłacimy od 90 zł (płatność bezpośrednio przy kontroli) do 150 zł (płatność terminie).

Ubiegłoroczną podwyżkę tłumaczono inflacją oraz wzrostem cen paliw. Podobnie jest i tym razem.

– Na koszt funkcjonowania komunikacji miejskiej składają się trzy czynniki. Inflacja, ceny paliwa, które ciągle rosną oraz nasze starania by podnieść standard autobusów – powiedziała nam Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Warto dodać, że proponowany nowy cennik to dopiero projekt, który zostanie poddany głosowaniu na Zgromadzeniu KZK GOP. W jego skład wchodzą burmistrzowie i prezydenci gmin członkowskich. Gliwice w zgromadzeniu reprezentuje prezydent Zygmunt Frankiewicz (zabierz głos/oceń prezydenta) oraz radny Platformy Obywatelskiej Jan Wiśniewski. Głosowanie odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec lutego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • gklewski, 2012-01-11 09:27:23

    Podwyższać, podwyższać, podwyższać...stopę życiową Polaczków!!! Tak trzymać, odechce im się kapitalizmu, będę jak jeden mąż krzyczeć "Komuno wróć!!! Brawo majorze Hodysz i to. Kiszczak