PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne pożary na składowiskach odpadów

  • pt    9 kwietnia 2018 - 12:18
Kolejne pożary na składowiskach odpadów
Pożary na składowiskach pożarów zdarzają się regularnie (fot. pixabay)

Pożary na składowiskach pożarów zdarzają się regularnie. W ostatnich dniach mieliśmy dwa takie przypadki.
  • Pożary są plagą na polskich składowiskach opadów. Zdarzają się regularnie.
  • Tylko w weekend doszło do dwóch dużych pożarów.
  • Pożary pociągają za sobą szkody ekologiczne i ogromne koszty. Ich gaszenie trwa zwykle kilka dni i angażuje dziesiątki i bywa, że i setki strażaków. 

W sobotę, 7 kwietnia około 60 strażaków gasiło pożar składowiska odpadów wielkogabarytowych w Piotrowie Pierwszym niedaleko Poznania.

Ogień pojawił w miejscu, w którym składowano śmieci wielkogabarytowe. Na miejsce wysłano 14 zastępów straży pożarnej. Strażacy opanowali sytuację nie dopuszczając do przeniesienia się ognia na halę segregacji odpadów – poinformował portal koscian.net.

Kłęby dymu widać było z odległości kilku kilometrów. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Był to trzeci duży pożar w tym zakładzie. Odpady wielkogabarytowe płonęły także w maju 2016 roku, w lipcu 2014 roku ponad stu strażaków gasiło płonącą hałdę odpadów z tworzyw sztucznych.

W nocy z soboty na niedzielę strażacy walczyli także z dużym pożarem na terenie zakładu zajmującego się przetwarzaniem surowców wtórnych na paliwa alternatywne w Dąbrówce Wielkopolskiej (woj. lubuskie). W akcji udział brali strażacy z całego województwa, m. in. Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Świebodzina czy Międzyrzecza.

Tak jak i w przypadku Selektu nie był to pierwszy tego typu przypadek w tym miejscu – to trzecie wielki pożar w Dąbrówce na przestrzeni ostatnich trzech lat, do poprzedniego doszło 19 września 2015.

W ostatnich dniach doszło też do pożarów w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Koninie i na wysypisku śmieci w Gorzowie. W obu przypadkach strażacy zdołali jednak zdusić ogień na wstępnym etapie.

Przypomnimy, plaga pożarów na składowiskach i w sortowniach odpadów nasila się mniej więcej odkąd gminy zaczęły wymagać, by przetwarzano śmieci.

 Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.