Kolejne trupy z kolejowej szafy

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu
  • 10-05-2013
  • drukuj
Wewnętrzny audyt wykazał, że za wdrożenie systemu bezpieczeństwa informacji grupa PKP zapłaciła 27 mln zł, choć mogła 550 tys. zł.
Kolejne trupy z kolejowej szafy

Sprawa trafiła do CBA - donosi „Puls Biznesu".

Kolejowe spółki przepłaciły aż 50-krotnie na wdrożeniu systemów niezbędnych do otrzymania certyfikatu ISO oraz przygotowaniu tzw. planu ciągłości działania.

„PB" ustalił, że 10 podmiotów z grupy (m.in. PKP Service, PKP LHS) za usługę zapłaciło w sumie 27 mln zł, a według audytorów, bazujących m.in. na opinii PKP Informatyka, zbiorczy koszt powinien zamknąć się w 550 tys. zł.

Prezes grupy PKP Jakub Karnowski zaznacza, że jednym z celów obecnego zarządu jest wyeliminowanie nieprawidłowości, które narażają spółki grupy na duże straty. „W tym przypadku sprawa okazała się na tyle poważna, że zawiadomiliśmy o nadużyciach organy ścigania" - mówi.

Zawiadomienie w tej sprawie trafiło 25 kwietnia do CBA.

To nie pierwsze wyniki audytu wstrząsające PKP - przypomina „PB", który wcześniej opisał szczegóły trzech innych kontroli ujawniających wiele nieprawidłowości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To są skutki potworzenia dziesiątków spółek tylko po to żeby kolesie mogli dorwac się do kasy,Tak wygląda kapitalizm w polskim wydaniu /to między innymi zasługa "superreformatora" Balcerowicza i jego teorii,że rynek wszystko sam załatwi / i jak widac swoim b.dobrze załatwia.

obserwator, 2013-05-10 09:53:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE