PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne trupy z kolejowej szafy

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    10 maja 2013 - 07:24
Kolejne trupy z kolejowej szafy

Wewnętrzny audyt wykazał, że za wdrożenie systemu bezpieczeństwa informacji grupa PKP zapłaciła 27 mln zł, choć mogła 550 tys. zł.
Sprawa trafiła do CBA - donosi „Puls Biznesu".

Kolejowe spółki przepłaciły aż 50-krotnie na wdrożeniu systemów niezbędnych do otrzymania certyfikatu ISO oraz przygotowaniu tzw. planu ciągłości działania.

„PB" ustalił, że 10 podmiotów z grupy (m.in. PKP Service, PKP LHS) za usługę zapłaciło w sumie 27 mln zł, a według audytorów, bazujących m.in. na opinii PKP Informatyka, zbiorczy koszt powinien zamknąć się w 550 tys. zł.

Prezes grupy PKP Jakub Karnowski zaznacza, że jednym z celów obecnego zarządu jest wyeliminowanie nieprawidłowości, które narażają spółki grupy na duże straty. „W tym przypadku sprawa okazała się na tyle poważna, że zawiadomiliśmy o nadużyciach organy ścigania" - mówi.

Zawiadomienie w tej sprawie trafiło 25 kwietnia do CBA.

To nie pierwsze wyniki audytu wstrząsające PKP - przypomina „PB", który wcześniej opisał szczegóły trzech innych kontroli ujawniających wiele nieprawidłowości.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • obserwator, 2013-05-10 09:53:09

    To są skutki potworzenia dziesiątków spółek tylko po to żeby kolesie mogli dorwac się do kasy,Tak wygląda kapitalizm w polskim wydaniu /to między innymi zasługa "superreformatora" Balcerowicza i jego teorii,że rynek wszystko sam załatwi / i jak widac swoim b.dobrze załatwia.