PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny absurd na polskiej kolei

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    16 stycznia 2013 - 07:14
Kolejny absurd na polskiej kolei

Spółki PKP InterCity i Przewozy Regionalne nie umieją porozumieć się w sprawie wspólnej infolinii dla pasażerów. W efekcie podróżni są kompletnie dezinformowani.
Jak relacjonuje Michał Stilger z PR, spółka musiała uruchomić swoją osobną infolinię, bo PKP IC podała, że od 10 lutego nie będzie informować o pociągach PR - stwierdza „Dziennik Polski".

Stilger zarzeka się, że jego spółka wielokrotnie próbowała dogadać się z PKP IC, by nadal funkcjonowała jedna wspólna infolinia. „Niestety, w spółce PKP IC nie było woli porozumienia się" - mówi.

Zupełnie inaczej sytuację przedstawia Beata Czemerada z PKP IC: „mimo naszych apeli o współpracę PR wolały uruchomić własną infolinię".

Czemerada relacjonuje, że jej spółka wielokrotnie spotykała się z PR. „Spotkania te miały na celu prowadzenia wspólnej informacji. Nie przyniosły one jednak efektów, czego sygnałem było uruchomienie odrębnej infolinii podającej wyłącznie informacje o ofercie PR" - mówi.

Jak podkreśla „DP", do zgody pewnie więc nie dojdzie, a na całej kłótni jak zwykle ucierpią pasażerowie. Bowiem dotąd mało kto myślał, do której spółki dzwonić ws. swojego pociągu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • jotes, 2013-01-16 10:56:55

    Panie ministrze Nowak czy wreszcie wezmie się Pan do roboty i zacznie generalne porządki na polskich kolejach.Trzeba zdecydowanie zredukowac te spółki i spółeczki,które powstały tylko po to,żeby kolesią dac dobre posady.Od powstania PKP w Polsce takiego burdelu nie było nigdy.Jak jednak widac libe...rałom nie zależy na ludziach lecz na ich własnych interesach i żeby się dorwac do kasy.  rozwiń