PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny odcinek plant w Strzegomiu odnowiony

  • Serwis Informacyjny Ziemi Świdnickiej    4 listopada 2011 - 12:36
Kolejny odcinek plant w Strzegomiu odnowiony

Fragment od ulicy Św. Anny do ulicy Czerwonego Krzyża, znajdujący się w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej, zmienił swoje oblicze.
Granitowe alejki, mała architektura parkowa, nawiązująca stylizacją do zrewitalizowanego wcześniej parku przy ulicy Krótkiej, to efekt zakończonych tu prac.

Czytaj też: Pozazdrościli Krakowowi i odnawiają planty

Nie brakuje także automatu z torebkami na odchody przyjaznych człowiekowi czworonogów. A wszystko po to, by zapewnić komfort wypoczynku i ułatwić zachowanie czystości w miejscu tak bardzo uczęszczanym. Całości dopełniła ciekawa aranżacja zieleni oraz korekta starych drzew.

– Realizacja inwestycji przebiegła bez problemów i w terminie udało się ją zakończyć. Wykonaliśmy także nieodpłatnie, we własnym zakresie, drobne prace związane z remontem murów, ponieważ mocno kontrastowały z ładnym już terenem zieleni miejskiej – poinformował wykonawca robót pan Dariusz Pylak z Firmy „Granit”.

Pozytywnie oceniła efekty wykonywanej inwestycji Ewelina Kowalska, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, ochrony środowiska i wsi, podkreślając szczególnie rzetelność, solidność i terminowość wykonywanych prac.

Odbiór końcowy inwestycji, pokrytej w całości ze środków gminy w kwocie ponad 207 tysięcy złotych, nastąpił 2 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.