PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny prom na linii Karlskrona-Gdynia

  • PAP    30 maja 2013 - 13:33
Kolejny prom na linii Karlskrona-Gdynia

Od lipca na linii Karlskrona-Gdynia do kursujących już dwóch promów pasażersko-towarowych dołączy trzecia jednostka - poinformował w czwartek szwedzki armator Stena Line.
Nowy prom pod nazwą Stena Alegra, mogący pomieścić 350 pasażerów, będzie kursować między Szwecją a Polską trzy raz w tygodniu. Pierwsze odejście statku z Gdyni zaplanowano na 8 lipca.

"W Polsce i w Europie Wschodniej gospodarka rozwija się bardzo dobrze, a my wierzymy, że nadal będzie rosło zainteresowanie naszymi przewozami" - powiedział dyrektor operacyjny Stena Line Michael McGrath.

Armator Stena Line na linii Karlskrona-Gdynia przewiózł w 2012 roku rekordową liczbę pasażerów - ponad 469 tys., co stanowi wzrost o 8 proc. w porównaniu z 2011 rokiem.

Dotychczas linię Stena Line ze Szwecji do Polski obsługiwały dwa siostrzane promy Stena Vision oraz Stena Spirit.

Według przewoźnika barierą w rozwoju linii Gdynia-Karlskrona jest brak odpowiedniej infrastruktury w porcie Gdynia. Pod koniec 2012 roku firma podpisała umowę zarządem Morskiego Portu Gdynia o wspólnym sfinansowaniu przygotowań do budowy nowego terminala przy Nadbrzeżu Polskim. Ma być on otwarty w połowie 2016 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.