PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny PSZOK w Białymstoku

  • bad    16 maja 2014 - 19:54

W Białymstoku uruchomiony został Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. 42. Pułku Piechoty 48 (teren firmy MPO). Jest to już drugi PSZOK, w którym mieszkańcy mogą oddać problemowe odpady komunalne.
Tworzenie PSZOK-ów jest jednym z obowiązków gminy, nałożonym przez zapisy Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Nowy punkt czynny jest od wtorku do soboty w godzinach 6.00 - 18.00, tak aby był dostępny dla mieszkańców. Funkcjonowanie PSZOK-ów jest jednym z elementów prowadzonej w mieście selektywnej zbiórki.

- Od lipca zadeklarowana selektywna zbiórka polegać będzie na wysegregowaniu suchych surowców (papier, plastik, drobny złom), szkła opakowaniowego, odpadów zielonych i wielkogabarytowych. Dodatkowo funkcjonuje ponad 600 gniazd, a uzupełnieniem całego systemu są właśnie PSZOK-i - powiedział Adam Kamiński, wiceprezes spółki Lech.

Na podstawie zawartej umowy punkt funkcjonować będzie do końca 2017r.

Pierwszy i w tamtym okresie jedyny w regionie PSZOK uruchomiony został 1 lipca 2013 r. w Hryniewiczach na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych. Funkcjonowanie punktu pokazało, że mieszkańcy Białegostoku są zainteresowani korzystaniem z możliwości oddania odpadów problemowych, czego dowodem jest ponad 460 ton odpadów przyjętych w punkcie.

- Dlatego zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uruchomiliśmy kolejny punkt, aby pozbycie się odpadów było jeszcze mniej problemowe - dodał Adam Kamiński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.