PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny rekordowy rok dla wrocławskiego lotniska

  • pap/em    5 stycznia 2017 - 15:04
Kolejny rekordowy rok dla wrocławskiego lotniska
Latem 2017 r. linie Ryanair uruchomią dwa nowe połączenia z Wrocławia - do Lizbony oraz na Majorkę (fot. airport.wroclaw.pl)

• W minionym roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 2,4 mln pasażerów. To kolejny rekordowy rok pod tym względem.
• Najwięcej osób – ponad 1,3 mln - skorzystało z tanich połączeń międzynarodowych.
Jak podano w komunikacie, największy wzrost liczby pasażerów o 9,3 proc. zanotowano w połączeniach krajowych, z których skorzystało 478 tys. osób. O 8,6 proc. wzrosła liczba osób podróżujących tanimi liniami lotniczymi w ruchu międzynarodowym, w sumie takich pasażerów było 1,3 mln.

"Przewoźnicy wprowadzili w 2016 r. łącznie 10 nowych połączeń, europejskie kierunki południowe zyskują status całorocznych, istotne znaczenie ma również bogata oferta na trasie do Warszawy. Stabilnie rozwijają się też sieciowe połączenia międzynarodowe, czyli obsługiwane przez przewoźników tradycyjnych. To był znakomity rok, zakończony imponującym finiszem" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Jak podano, w grudniu 2016 r. z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 188 tys. pasażerów, czyli o ponad 21 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Czytaj też: Lotnisko Katowice zapowiada kolejne inwestycje

Wśród tanich połączeń międzynarodowych - 13 zanotowało frekwencję ponad 90-proc. Dotyczy to zarówno kierunków na Wyspy Brytyjskie, jak i południowym, czyli m.in. do Malagi, Alicante, Teneryfy, Rzymu, Barcelony.

Niewiele mniejsze, bo obłożenie na poziomie 87,5 proc., miało również nowe połączenie do Kijowa. "Ogromna popularność Kijowa pokazuje, że kierunki wschodnioeuropejskie również mają duży potencjał" - ocenił prezes Kuś.

Latem 2017 r. linie Ryanair uruchomią dwa nowe połączenia z Wrocławia - do Lizbony oraz na Majorkę. Prognozy zakładają, że w tym roku wrocławskie lotnisku obsłuży ok. 2,8 mln pasażerów. Wiąże się to m.in. z organizowanymi w lipcu we Wrocławiu igrzyskami sportów nieolimpijskich The World Games 2017. W związku z tym planowane są dodatkowe rejsy oraz większe samoloty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.