PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny żłobek integracyjny gotowy

  • GK    4 stycznia 2013 - 09:41
Kolejny żłobek integracyjny gotowy

W piątek, 4 stycznia 2013 r. prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz odwiedzi nowy żłobek integracyjny przy ul. Przybyszewskiego 70/72.
Placówka powstała dzięki aktywności ratusza w pozyskiwaniu środków unijnych i z programu ,,Maluch".

Nowa placówka, działająca od stycznia 2013 r., ma 123 miejsca w 5 grupach wiekowych. Do każdej grupy uczęszczają dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub ze specjalnymi potrzebami. Dzieci, jak i rodzice mogą korzystać z dodatkowej specjalistycznej pomocy psychologów, logopedy, fizjoterapeuty i muzykoterapeuty.

Żłobek powstał dzięki adaptacji budynku po urzędzie dzielnicy Bielany, a teren wokół niego został przeznaczony na plac zabaw. Budynek jest dwukondygnacyjny, parter z tarasem przystosowany jest dla najmłodszych, zaś piętro dla starszych dzieci. Koszt inwestycji to blisko 4,38 mln zł.

W tym żłobku realizowany jest projekt ze środków unijnych „Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka". Projekt będzie trwał dwa lata. Jego łączna wartość to 4,42 mln zł, w tym dofinansowanie unijne - 3,76 mln zł.

Zgodnie z założeniami projektu, pierwszeństwo przyjęcia miały dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców powraca na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka w ciągu 6 miesięcy od dnia przyjęcia dziecka do żłobka. W szczególności były brane pod uwagę dzieci, których rodzic posiada orzeczenie o niepełnosprawności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • pomoc, 2013-01-04 14:59:38

    Przede wszystkim to CBA, CBŚ i ABW powinna zająć się faktem że 22 lata od odzyskania suwerenności - zamiast implementacji unijnych reguł do polskiej gospodarki odpadami komunalnymi - mamy ustawę wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom chcącym kręcić śmieciowe lody a urzędnicy sami już gubią się w swoich... matactwach - szczegóły czytać w google.pl na hasło "Gawłowski gubi się w argumentach"...  rozwiń