Kolejnych 10 elektrycznych autobusów trafi do Warszawy

Bolechowski producent autobusów, spółka Solaris, podpisał umowę na dostawę i leasing 10 autobusów elektrycznych dla Miejskich Zakładów Autobusowych z Warszawy - poinformował Solaris w komunikacie.
Kolejnych 10 elektrycznych autobusów trafi do Warszawy
Kontrakt o wartości ponad 30 mln złotych zakłada, że dziesięć Solarisów Urbino 12 electric najnowszej generacji wyjedzie na stołeczne ulice w pierwszym kwartale 2018 roku. (fot. um warszawa/R. Motyl)

Kontrakt o wartości ponad 30 mln złotych zakłada, że dziesięć Solarisów Urbino 12 electric najnowszej generacji wyjedzie na stołeczne ulice w pierwszym kwartale 2018 roku.

Jak informuje spółka, dla warszawskiego przewoźnika kluczowym argumentem w wyborze dostawcy była nie tylko cena, ale innowacyjność produktu, jakość komponentów, liczba miejsc dla pasażerów, a także pojemność akumulatorów trakcyjnych.

"Stawiamy na elektromobilność. Sześć lat temu zakupiliśmy cztery autobusy hybrydowe, a dwa lata temu na Trakt Królewski wyjechały pierwsze pojazdy elektryczne. Dziś podpisaliśmy kolejną umowę - na dostawę 10 elektryków, które wyjadą na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście już na początku przyszłego roku" - powiedziała cytowana w komunikacie Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

"Planujemy, że do roku 2020 po ulicach stolicy będzie jeździło 160 pojazdów korzystających z tego źródła energii" - dodała.

Wszystkie autobusy zostaną dostarczone do końca marca 2018 roku. Będą wyposażone w baterie, które będzie można ładować na dwa sposoby: ładowarką w zajezdni lub za pomocą pantografu zamontowanego na dachu pojazdu. Dzięki temu autobusy będą mogły kursować po ulicach przez cały dzień. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE