PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolektor deszczowy w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    3 sierpnia 2012 - 12:00
Kolektor deszczowy w Mierzynie

Wkrótce ruszy budowa kolejnego odcinka kolektora deszczowego wzdłuż ulic Weleckiej, Kolorowej i Długiej.
Nowy kolektor deszczowy o średnicy 1,0 – 0,60 m, zgodnie z opracowaną „Koncepcją odprowadzenia wód deszczowych z terenów Mierzyna ciążących do cieków Stobnica, Wierzbak, Gumieniec i Gunica” zostanie poprowadzony od istniejącej zaślepionej końcówki kolektora na terenie działki oznaczonej numerem geodezyjnym 890/1 w obrębie Mierzyn 2 przy ul. Weleckiej (rejon restauracji Julian) do podłączenia przyłącza kanalizacyjnego z terenu, będącego w trakcie budowy kompleksu szkolnego przy ul. Kolorowej.

W projekcie przewidziano również powstanie 14 studni betonowych.

Zaprojektowany grawitacyjny układ kanalizacji deszczowej ma na celu odprowadzenie wód deszczowych z terenu budowanego kompleksu szkolnego oraz pasów drogowych i posesji zlokalizowanych wzdłuż ulic Kolorowej, Długiej i częściowo Weleckiej. Wody opadowe poprzez istniejący kanał Ø 1,0 m wzdłuż ul. Spółdzielców w Mierzynie trafiać będą do odbiornika, którym jest ciek Wierzbak i dalej rzeka Bukowa.

Wykonawcą inwestycji, której koszt wyniesie 4.629.720 zł będzie firma Mazur Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Waryńskiego 29. Wykonawca będzie miał nieco ponad rok na wykonanie wszystkich prac – ich termin mija bowiem 31 sierpnia 2013 r.

W budżecie na 2012 rok, Rada Gminy Dobra przeznaczyła na ten cel 100 tys. zł. Kolejne nakłady finansowe związane z inwestycją, poniesione zostaną w przyszłym roku.

Prace związane z budową kolektora deszczowego przebiegać będą w pasie drogi krajowej. Oznacza to, że w niedługim czasie możemy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym w Mierzynie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.