PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolektory słoneczne na dachach komend w Radomiu i Siedlcach

  • PAP    8 stycznia 2012 - 12:37
Kolektory słoneczne na dachach komend w Radomiu i Siedlcach

Mazowiecka policja zainstaluje na dachach swoich komend w Radomiu i Siedlcach ekologiczne kolektory słoneczne, wspomagające ogrzewanie ciepłej wody.
Projekt o wartości 4,8 mln zł przewiduje też termomodernizację budynków. Dofinansowanie unijne projektu „Pomóżmy środowisku. Termomodernizacja obiektów policji w Radomiu (zabierz głos/oceń prezydenta) i Siedlcach” (zabierz głos/oceń prezydenta) wynosi 70 proc. całej inwestycji, czyli ponad 3,2 mln zł. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jak poinformował rzecznik mazowieckiej policji Tadeusz Kaczmarek, dotychczas w ramach projektu wykonano już docieplenie ścian zewnętrznych i dachów budynków komendy miejskiej i wojewódzkiej w Radomiu. Usprawniono także instalację centralnego ogrzewania, zamontowano automatyczne zawory termostatyczne i wymieniono część drzwi i okien. Trwają też prace w budynku policji w Siedlcach.

Na ten rok planowana jest również instalacja kilkunastu kolektorów słonecznych, wspomagających ogrzewanie ciepłej wody użytkowej w komendach. Projekt zakłada, że dzięki termomodernizacji obiektów i zastosowaniu solarów, komendy mogą zaoszczędzić nawet po 1,4 mln zł w ciągu roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.