PARTNER PORTALU
 • BGK

Kolorowy blok dla wysiedlonych

 • 24gliwice.pl (Katarzyna Klimek)    10 kwietnia 2012 - 10:37
Kolorowy blok dla wysiedlonych

Budynek przy ul. Kochanowskiego w Gliwicach już za niecałe pół roku ma być gotowy do zamieszkania. Wprowadzą się do niego mieszkańcy kamienic wyburzanych pod budowę Drogowej Trasy Średnicowej.
Pierwotnie zakładano, że mieszkania powstające przy ul. Kochanowskiego przeznaczone będą na sprzedaż bądź wynajem, tak jak pozostałe TBS-y. Miasto (zabierz głos/oceń prezydenta) pilnie potrzebowało jednak budynku dla osób, których dotychczasowe mieszkania są wyburzane w związku z budową DTŚ.

– Zamieniliśmy się z miastem, które przejęło tę inwestycję a my dostaliśmy w zamian teren przy ul. Pszczyńskiej – informuje Krzysztof Semik z I ZBM TBS. – W przypadku budowy przy ul. Kochanowskiego, ZBM I TBS jest inwestorem zastępczym – dodaje Krzysztof Semik.

Budynek będzie miał jedną klatkę schodową, osiem kondygnacji i 32 mieszkania. Jeden z lokali przeznaczony zostanie dla osoby niepełnosprawnej. Całość będzie niepodpiwniczona i przykryta płaskim dachem. Na parterze znajdzie się 5 garaży i miejsce na lokal usługowy.

Co ciekawe, na każdej kondygnacji będą pomieszczenie na wózki i rowery. Mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe będą miały metraż od prawie 37 mkw. do ponad 73 mkw.. Nad projektem budynku pracowała firma Mezzanino z Zabrza.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Wujek, 2012-04-10 22:50:50

  Zawsze można powiedzieć,że nie ma czasu i możliwości,prawdaż?
 • MELOMAN, 2012-04-10 20:03:28

  JAK JEST CZAS I MOŻLIWOŚĆ TO NALEŻY SIĘ TYM ZAJĄĆ
 • Teodor, 2012-04-10 16:14:30

  Prawdziwe i szczere...zawsze.