PARTNER PORTALU
  • BGK

Komfortowe podróże ulicami stolicy

  • wer    24 lutego 2012 - 09:00
Komfortowe podróże ulicami stolicy

Dzięki zbliżającym się wielkimi krokami mistrzostwami Europy w piłce nożnej zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i odwiedzający miasto turyści mogą podróżować po nim nowoczesnymi tramwajami. Setny ''Swing'' wyjechał na stołeczne ulice.
- Spotykamy się na 100 dni przed rozpoczęciem mistrzostw, ale komunikacja publiczna, jej rozwój i promocja jest ważnym zadaniem nie tylko przed Euro. Warszawa buduje wszechstronną, sprawną sieć komunikacji miejskiej nie tylko z uwagi na kibiców, turystów, ale przede wszystkim z myślą o potrzebach mieszkańców stolicy - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceń prezydent).

Jak wyjaśnia na swojej stronie warszawski magistrat „Swing” to nowoczesne tramwaje niskopodłogowe. Są w pełni klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, elektroniczną informację pasażerską oraz monitoring.

Każdy wagon może zabrać 201 pasażerów, w tym 40 na miejscach siedzących. Tramwaje te są także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki automatycznie wysuwanej rampie dla wózków inwalidzkich i przycisków pasażerskich do potrzeb osób niewidzących.

W czerwcu 2010, trzy miesiące przed terminem, Tramwaje Warszawskie włączyły do ruchu pierwszy pojazd. Do końca czerwca 2012 w stolicy będzie ich jeździć co najmniej 120. Nowe tramwaje z bydgoskiej Pesy, po zrealizowaniu całego kontraktu pozwolą na wymianę niemal połowy starego taboru. Wśród 186 zakupionych „Swingów” kilka będzie dwukierunkowych – będą mogły kursować na trasach, które nie posiadają pętli tramwajowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.