PARTNER PORTALU
  • BGK

Komisja Europejska dofinansuje tramwaje w Toruniu i we Wrocławiu

  • PAP/PSZ    11 grudnia 2017 - 12:52
Komisja Europejska dofinansuje tramwaje w Toruniu i we Wrocławiu
Wrocław ma zyskać dzięki dofinansowaniu 56 nowoczesnych tramwajów. (fot. Shutterstock.com)

Komisja Europejska przekaże 81,5 mln euro z funduszu spójności na sieci tramwajowe i tabor w Toruniu i Wrocławiu.
"Inwestycje w ramach polityki spójności usprawnią komunikację miejską w Toruniu i Wrocławiu. Są też przykładem tego, w jaki sposób fundusze UE pomagają nam osiągnąć ogólnounijne cele w zakresie mobilności ekologicznej" - oznajmiła, cytowana w komunikacie KE, komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu.

W Toruniu dotacja w wysokości prawie 45 mln euro pozwoli na zakup pięciu tramwajów, 20 autobusów elektrycznych i hybrydowych, a także renowację starych torów tramwajowych i budowę nowego połączenia tramwajowego z centrum miasta do północnego osiedla JAR.

Czytaj także: Samorządy szykują rekordowe inwestycje w autobusy elektryczne

Inwestycja jest częścią strategii na rzecz transportu publicznego w Toruniu "BiT-City". Prace powinny zostać ukończone do 2021 r.

We Wrocławiu dotacja w wysokości 36,5 mln euro wesprze zastąpienie starego taboru tramwajowego flotą 56 nowych energooszczędnych tramwajów. "Inwestycja nie tylko poprawi jakość powietrza i mobilność w mieście, ale sprawi również, że komunikacja miejska stanie się łatwiej dostępna dla osób niepełnosprawnych" - podkreśliła KE.

Czytaj także: Dwóch chętnych na dostawę 30 autobusów dla Krakowa

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.