PARTNER PORTALU
  • BGK

Komisja Europejska stawia na inteligentne liczniki

  • wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)    8 kwietnia 2011 - 18:10

Komisja Europejska szykuje się do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii. W ramach tej akcji Günther Oettinger, komisarz UE ds. Energii, ma przedstawić nowy komunikat dotyczący inteligentnych sieci energetycznych.
Komisja Europejska zapowiedziała 8 kwietnia, że w przyszłym tygodniu w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii ogłosi akcję na rzecz oszczędności energii dzięki „inteligentnym licznikom”.

- Jeśli chodzi o produkcję i zużycie energii, jak nigdy wcześniej konieczne jest, by Europa podążała zrównoważoną ścieżką. Nadszedł czas inwestowania w bardziej efektywne energetycznie rozwiązania i szersze wykorzystanie źródeł odnawialnych: to najlepsza droga do zapewnienia bezpiecznej i konkurencyjnej energii dla nas i dla naszych dzieci. Inteligentne sieci energetyczne i inteligentne liczniki są kluczem do lepszego wykorzystywania energii – powiedział komisarz Günther Oettinger, ogłaszając zbliżający się Tydzień Zrównoważonej Energii.

KE podała, że w ramach kolejnej edycji akcji Tydzień Zrównoważonej Energii w dniach 11-15 kwietnia ponad 30 tysięcy osób z 43 krajów ma dyskutować na temat efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. W samej Brukseli ma się odbyć aż blisko 150 imprez dotyczących efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii, a poza tym, jak to określono, ponad 450 Dni Energii w 43 krajach w Europie i basenie Morza Śródziemnego.

Dla samego sektora elektroenergetycznego szczególnie ważny może okazać się wtorek 12 kwietnia. Komisja zapowiedziała bowiem, że tego dnia komisarz Oettinger wystąpi z przemówieniem na temat przyszłości energetycznej Europy i zaprezentuje nowy komunikat na temat inteligentnych sieci energetycznych. Ten dokument strategiczny, jak zapowiedziała KE, koncentruje się na systemie cyfrowej komunikacji dwukierunkowej, w celu zwiększenia efektywności i umożliwienia konsumentom lepszego korzystania z urządzeń domowych, takich jak inteligentne liczniki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.