PARTNER PORTALU
  • BGK

Komisja weryfikacyjna. Warszawa ma objąć w zarząd trzy nieruchomości

  • PAP/KDS    28 marca 2018 - 13:34
Komisja weryfikacyjna. Warszawa ma objąć w zarząd trzy nieruchomości
Komisja weryfikacyjna od początku czerwca ub. r. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. (fot.Facebook/Patryk Jaki)

Komisja weryfikacyjna skorzystała z nowych uprawień i nakazała Warszawie objęcie w zarząd trzech nieruchomości - poinformował w środę (28.03) przewodniczący komisji Patryk Jaki.
Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie przeprowadziła w środę (28.03) posiedzenie niejawne, na którym podjęła decyzję o nakazaniu objęcia zarządem nieruchomości: Marszałkowska 43, Poznańska 14, Nowogrodzka 6a, w których uchylono decyzje reprywatyzacyjnej w ub. r.

Ogłaszając decyzję Patryk Jaki powiedział, że komisja postanowiła skorzystać z nowych uprawnień, które dała jej nowelizacja ustawy o komisji, i wprowadzić nakaz zarządu m.st. Warszawa, a także dodatkowo obniżyć czynsz do stawek normalnych, stawek, które są dyktowane uchwałą rady miasta. Przypomniał, że w tych kamienicach czynsz rósł nawet o 400-500 proc. Dodał, że komisja liczy, iż miasto szybko obejmie nieruchomości w zarząd. 

Czytaj więcej: Przewodnicząca rady miasta o reprywatyzacji: konieczna jest ustawa

Komisja weryfikacyjna pod koniec września ub. roku uchyliła decyzję władz Warszawy z 2010 r. w sprawie nieruchomości Marszałkowska 43 - drugiej badanej przez komisję kamienicy z lokatorami. Komisja uznała, że zwrot doprowadził do skutków rażąco sprzecznych z interesem społecznym.

W połowie wrześnie ub. roku komisja uchyliła podobną decyzję z 2013 r. w sprawie ul. Poznańskiej 14. Nieruchomość ta została wtedy przekazana w użytkowanie wieczyste spadkobiercy dawnych właścicieli; reprezentował go adwokat Robert N., występujący w kilku głośnych sprawach reprywatyzacyjnych, m.in. słynnej Chmielnej 70; obecnie N. przebywa w areszcie.

Uchylenie decyzji ws. Nowogrodzkiej 6a nastąpiło natomiast w drugiej połowie listopada ub. roku. Kamienicę wraz z lokatorami przejęła spółka Jowisz, która odkupiła prawa do niej po jej zreprywatyzowaniu na rzecz spadkobierców właścicieli.

Komisja weryfikacyjna od początku czerwca ub. r. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.