PARTNER PORTALU
  • BGK

Komornik będzie ścigał lokatorów

  • GK/trojmiasto.pl    10 czerwca 2011 - 10:37
Komornik będzie ścigał lokatorów

Sopot chce od sierpnia powierzyć ściąganie wierzytelności od lokatorów firmie windykacyjnej. Właśnie ogłoszono przetarg na wyłonienie windykatora.
Przetarg wkrótce pojawi się w europejskim dzienniku zamówień publicznych, a na jego rozstrzygnięcie gmina ma 40 dni.

Czytaj też: Sopot sprzeda długi mieszkańców

– Liczymy że od sierpnia windykator będzie już ściągać należności – wyjaśnia Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu.

Jest o co zabiegać. Długi z zaległości czynszowych sięgają ponad 3 mln zł. Spośród 38 tys. mieszkańców Sopotu zadłużonych jest 300 osób.

– Większość najemców płaci w terminie, ale chcemy by dłużnicy zrozumieli, że nie ma żadnego moralnego uzasadnienia, aby wszyscy mieszkańcy Sopotu musieli płacić za to, że wąska grupa ludzi nie chce uregulować swoich należności – zastrzega Piotrusiewicz.

Najwięksi dłużnicy mają po kilkadziesiąt tys. zł długu, rekordzista ma do zapłaty 99 tys. zł. Jednak miasto zastrzega, że będzie brało pod uwagę sytuację osób, które mają problemy zdrowotne czy wyjątkowo trudną sytuację materialną.

Mogą one liczyć na to, że ich długi nie trafią w pierwszej kolejności do windykatora. – Jednak pozostałym dłużnikom sugerowałbym w najbliższym czasie udać się np. na pocztę czy do banku i uregulować swoje zobowiązania jeszcze przed początkiem sierpnia – podkreśla wiceprezydent.

Dłużnicy mogą też odpracować swoje zadłużenie. Jednak na kilkuset dłużników, na prace społeczne decyduje się dziennie 7-10 osób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.